Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати противниците за ЖРК Вардар, во новоформираната група, следен натпревар против тимот на Мец
Познати противниците за ЖРК Вардар, во новоформираната група, следен натпревар против тимот на Мец

Познати противниците за ЖРК Вардар, во новоформираната група, следен натпревар против тимот на Мец

Вардарки со максимални 12 освоени бодови ја завршија првата групна фаза, на првото место на табелата о групата Ц од лигата на шампионите. Во два наврати беа совладани екипите на Турингер, ФТЦ Будимпешта и Ларвик. На тој начин пренесуваме исто така максимални 8 бодови во следната рунда, во која ни се приклучуваат првите три пласирани екипи од групата Д. Тоа се тимовите на Будуќност, Мец и Битигхајм. Мец и Будуќност се познати за нашиот шампион, со кој сме играле и претходните сезони, додека претставникот од Германија е “анонимен“ за Вардарки и дополнително ќе треба да се анализира овој противник. Првиот натпревар во новоформираната група треба да го одиграме во периодот од 26-28-ми јануари следната година, на домашен терен против екипата на Мец.

Распоред на натпревари на Вардар во Главна Фаза:

1. коло: (26-28.01.2018) Вардар – Мец

2. коло: (02-04.02.2018) Битигхајм – Вардар

3. коло: (09-11.02.2018) Вардар – Будуќност

4. коло: (23-25.02.2018) Мец – Вардар

5. коло: (02-04.03.2018) Вардар – Битигхајм

6. коло: (09-11.03.2018) Будуќност – Вардар

Како лидери ќе ја започнеме и новоформираната група, со очекувања таму да завршиме и на крајот.

1. Вардар 8 бода

2. Мец 6

3. ФТЦ 4

4. Будуќност 4

5. Битигхајм 2

6. Турингер  0