Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардарки без Лекиќ ќе се обидат да стигнат до нова победа (Состав)
Вардарки без Лекиќ ќе се обидат да стигнат до нова победа (Состав)

Вардарки без Лекиќ ќе се обидат да стигнат до нова победа (Состав)

Познати се составите на екипите на ФТЦ и Вардар за денешниот натпревар. На овој меч како што е добро познато ќе недостасува повредената Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска, во составот пак се враќа младата Керамитчиева. Доколку црвено – црните забележат победа со сигурност ќе го обезбедат првото место во својата група.

Составот на Вардар: Цвијиќ, Чанаџија, Хмирова, Кликовац, Кузнецова, Лакрабер, Лазовиќ, Керамитчиева, Лејно, Мицевска, Пенезиќ, Петровиќ, Радичевиќ, Ристовска, Саздовска и Суслина.

 Дуелот започнува од 13:30 часот со директен пренос на МРТ-1.