Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед последно коло! Ѓорче Петров е шампион, Вардар со победа се “одјави“
Преглед последно коло! Ѓорче Петров е шампион, Вардар со победа се “одјави“

Преглед последно коло! Ѓорче Петров е шампион, Вардар со победа се “одјави“

Изминатиот викенд се одигра последното коло од женскиот ракометен плеј-оф сегмент, на програмата беше 14.рунда која донесе разврска за титулата. Во дербито кое значеше пехар, Ѓорче Петров победи со Металург, Вардар и Куманово сезоната ја затворија со победи, Стружанка беше подобра од „фенерџијата“ на табелата екипата на битолски Пелистер. Вака изгледаат резултатите во последното коло:

Табелата по 14.кола покажува колку беа успешни тимовите во плеј-офот. Ѓорче  Петров дојде до титулата, Куманово мора да се задоволи со „сребрената“ позиција. Во топ-4 сегментот следат екипите на Металург и Вардар.