Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 8.коло! Само Вардар и ЖРК Куманово максимални со 21.бод, следи дерби со Металург
Преглед 8.коло! Само Вардар и ЖРК Куманово максимални со 21.бод, следи дерби со Металург

Преглед 8.коло! Само Вардар и ЖРК Куманово максимални со 21.бод, следи дерби со Металург

Зад нас се две некомплетни кола, 7 и 8то во женската сениорска лига. ЖРК Вардар дојде до две победи на овие средби, на гости кај РК Шампион и дома со РК Кузман Вардар. Металург го забележа првиот пораз, тие беа совладани до Куманово во дербито кое се одигра во Автокоманда. Резултатите изгледаат вака:

*Напомена со клик на било кој одигран пар линкот води до записникот од дуелот

7.КОЛО 

8.КОЛО

На табелата по осум рунди се издефинираа два тима кои се максимални, девојките на Ристова и Царчев заедно со Куманово имаат по 21.бод од одиграни 7 меча. Металург е зад нас со само еден пораз до сега тоа е водечката тројка на табелата која изгледа вака:

a3

Во следното, 9.коло кое е предвидено за петок (23/10/2020) дербито го играме ние во Автокоманда, Кузман или Ѓорче ќе ги впишат првите бодови бидејќи имаат нули и играат помеѓу себе. Распоредот за оваа рудна е следен:

9.КОЛО

23/10/2020 РК КУЗМАН ВАРДАР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК 
23/10/2020 РК ШАМПИОН – ЖРК СТРУЖАНКА 
23/10/2020 ЖРК КУМАНОВО – РК ДЕСПИНА 
23/10/2020 ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ЖРК ГЕВГЕЛИЈА 
23/10/2020 ЖРК ЧАИР – РК СПАРТАК
23/10/2020 ЖРК МЕТАЛУРГ – ЖРК ВАРДАР 

Во 10.коло кое ќе се игра во недела, ЖРК Вардар во дербито ќе го пречека тимот на Куманово во Јане Сандански во Скопје.