Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Девојките од Жрк Вардар одржаа тренинг во Данска
(ФОТО) Девојките од Жрк Вардар одржаа тренинг во Данска

(ФОТО) Девојките од Жрк Вардар одржаа тренинг во Данска

Нашите девојки вчера наутро тргнаа од Скопје за Данска каде ќе го одиграат дуелот со домашниот Митјиланд во рамки на ЛШ. Девојките на Жрк Вардар пристигна во градот  Икаст место за каде е закажан дуелот во недела.

zrk1

За црвено-црните избранички на Индира Кастратовиќ  дуелот со Митјиланд е четврти годинава во  ЕХФ Лигата на шампионите. Вардарки вчера попладне го одржаа првиот тренинг од двата предвидени пред неделниот меч, кој кој стартува во  17-00 часот. Вардар во дуелот влегува од  првото место во групата Ц со еднаков број бодови како и домаќините , и доколку победи ќе се задржи на врвот .

zrk2