Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар во петок го игра деби колото, на гости во Струга
ЖРК Вардар во петок го игра деби колото, на гости во Струга

ЖРК Вардар во петок го игра деби колото, на гости во Струга

Конечно започнува Женската сениорска лига, првиот напревар од сезоната 2020/2021 година ќе се одигра во петок. На 18.септември со почеток во 16-00 часот гостуваме во Струга кај секогаш незгодниот тим на домашен терен, ЖРК Стружанка.

Вардар оваа сезона ќе игра со значајно изменета бековска линија, од која заминаа: Николиќ, Гоцевска, Ангеловска, Седлоска, Коларовска, Божиновска и Грозданоска. На нивно место пристапија: Цветковска, Лазаровска, Попова, Стојановска и Тошевска. Во другите линии го задржавме ростерот. Наскоро ќе биде спроведен ковид-19 тест над девојките по кој тие ќе бидат подготовени за битка.