Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Драгана Ристова
Среќен роденден Драгана Ристова

Среќен роденден Драгана Ристова

Денес свој роденден прославува помошник тренерот во сениорската екипа на ЖРК Вардар, Драгана Ристова (Пецевска).  Она што денес е сениорска екипа на црвено-црните пред се “костурот“ на нејзината селекција која претходно успешно ја водеше во пионерската и кадетската конкуренција.  Таа изврши селекција на тимот и го надоградуваше од година во година. Моментално е на трудничко отсуство поради приновата која ја доби, за која покрај роденденот исто така и упатуваме честитки бидејќи стана мајка на малиот Борјан.

b2

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДРАГАНА!