Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Симовски со покани за Седлоска и Џатевска
Симовски со покани за Седлоска и Џатевска

Симовски со покани за Седлоска и Џатевска

Поширокиот список на ракометарки.

Женската сениорска репрезентација е во група заедно со репрезентациите на Шведска, Чешка и Португалија. Првиот натпревар на 26 септември (четврток) го играме на гостински терен во Шведска, додека втората средба се игра само два дена подоцна на 28 септември (сабота) во Скопје.

На овој список се најдоа две црвено-црни девојки, а тоа се пикерот Ивана Џатевска и бекот Андреа Седлоска.