Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > Симовски повика пет ракометарки од Вардар за собирот на сениорската женска селекција
Симовски повика пет ракометарки од Вардар за собирот на сениорската женска селекција

Симовски повика пет ракометарки од Вардар за собирот на сениорската женска селекција

Селекторот Симе Симовски за  следниот собир на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија повика пет ракометарки на Вардар. Репрезентацијата ќе настапува на турнир во Романија, а подготовките на репрезентацијата се закажани за период од 20 до 30 ноември 2017 година. како дел од ЕХФ неделата.

Тој ги  ги повика нашите ракометарки Јован Саздовска, Сара Ристовска, Теодора Керамичиева, Мирјета Бајрамовска и Ленида Гичевска да бидат дел од подготовките.

На списокот од 19 ракометарки се наоѓаат:

Голмани:
Матеја Серафимовска, Драгана Петковска, Натапа Антиќ
Крила:
Јован Саздовска, Сара Ристовска, Наташа Нолевска
Бекови:
Теодора Керамичиева, Мирјета Бајрамовска, Ленида Гичевска, Душица Ѓорѓиевска, Александра Боризовска, Елена Ѓорѓиевска, Маја Трпковска, Ангела Тодоровска, Елена Ливриниќ, Дајана Јовановска, Зорица Десподовска
Пивотмени:
Ивана Гакидова, Марија Николиќ