Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познат составот за дуелот со Јуро Унирек

Познат составот за дуелот со Јуро Унирек

255497200_10220500664728825_6183236583684523530_n

ЖРК Вардар е единствената македонска женска ракометна екипа која мина рунда и ги брани боите на земјава во европските клупски купови. Денешен предизвик ни е тимот од Холандија, екипата на Јуро Унирек. Меч во Скопје ќе се одигра денес, 13 ноември од 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“.

Познат е и составот за денес, во однос на дуелите со Приштина се враќаат Џатевска и Трајкоска:

img_20211113_103335_997

Влезот на оваа средба е слободен.