Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Денес, ЖРК Вардар-Јуро Унирек, влезот е слободен на овој дуел од “Европскиот куп”
Денес, ЖРК Вардар-Јуро Унирек, влезот е слободен на овој дуел од “Европскиот куп”

Денес, ЖРК Вардар-Јуро Унирек, влезот е слободен на овој дуел од “Европскиот куп”

ЖРК Вардар е единствената македонска женска ракометна екипа која мина рунда и ги брани боите на земјава во европските клупски купови. Во 2.коло од „Европскиот куп“ со две убедливи победи ја минавме екипата на РК Приштина од Косово.

Следен предизвик ни е тимот од Холандија, екипата на Јуро Унирек. Првиот меч во Скопје ќе се одигра денес, 13 ноември од 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“.

Влезот на оваа средба е слободен.