Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Васевска Златица

Среќен 18.роденден Васевска Златица

img_20200726_002609

Свое полнолетство, односно 18.роденден  прославува талентираната ракометарка на женскиот ракометен клуб Вардар,  Васевска Златица. Станува збор за полетна и креативна девојка,  која  се приклучи  на тимот минатото зимо, цела пролет беше дел  од црвено-црниот колектив кој со успех настапуваше на три фронта. Доаѓајќи до куп среброто.

vas3

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЗЛАТИЦА!