Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Трајкоска Јована

Среќен 18.роденден Трајкоска Јована

joci2

Денес еден од голманите на ЖРК ВардарЈована Трајкоска го прославува своето полнолетство. Јоци,  македонската репрезетнативка денес го слави својот 18ти роденден.   Редакцијата на Вардар фанс и посакува многу успех, среќа, здравје успех. Станува збор за млад и надежен “чувар на мрежата, беше најдобар пионерски голман кога овој тим ја „скрши“ домининацијата на Металург. Следеа одлични игри во кадетската, младинската и сега во сениорската конкуренција. Популарната „Јоци“  е воедно е и македонска кадетска репрезенативка, таа  одлично ги бранеше боите на црвено-жолтата селекција во Италија.

j2-627x330

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈОЦИ!