Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Фани Ѓорѓиевска
Среќен 18.роденден Фани Ѓорѓиевска

Среќен 18.роденден Фани Ѓорѓиевска

Денес својот 18-ти роденден го прославува левото крило на женскиот ракометен клуб Вардар,  Стефанија Ѓорѓиевска. Станува збор за млада талентирана ракометарка која понесе значаен товар изминатата сезона кога црвено-црните освоија „сребро“ во Купот. Фани потоа поради добрите игри беше дел и од кадетскиот состав на Македонија на Шампионатот во Италија.

img_20190327_013558

Редакцијата на Вардар фанс и го честита роденденот и и посакува многу здравје и успех со црвено-црниот клуб.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФАНИ!