Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (СТРИМ) ЖРК Спартак – ЖРК Вардар
(СТРИМ) ЖРК Спартак – ЖРК Вардар

(СТРИМ) ЖРК Спартак – ЖРК Вардар

Денес со почеток од 18:30 часот, ракометарките на Вардар ќе го одиграат последното 14.коло од регуларниот дел на сезоната во женската Супер Лига.

Вардарки ќе гостуваат кај екипата на Спартак, натпревар на кој се големи фаворити за победата, против последно пласираниот тим на Спартак кој има освоено само 1 бод, додека Вардар се наоѓа на првата позиција со 33 освоени бодови.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала на „ОУ Круме Кепески“, Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА.