Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео Стрим) Македонија- Швајцарија 16-00 часот
(Видео Стрим) Македонија- Швајцарија 16-00 часот

(Видео Стрим) Македонија- Швајцарија 16-00 часот

 Македонија на ЕХФ Шампионатот W19 денес во 2.коло од групата Б1 ќе се сретнат со селекцијата на Швајцарија. Нашиот ривал започна со победа како и ние, тие вчера   ја победија домашната селекција на Литванија,  со резултат 31-21.  Дуелот се игра денес, со  почеток во 16-00 часот. Овој натпревар е важен за обезбедување на првата позиција на табелата. Во црвено-жолтата селекција играат пет вардарки.

 

Стим во живо  може да го гледате на следниот ЛИНК.