Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките во четврток играат 1/4-финале против Стружанка
Кадетките во четврток играат 1/4-финале против Стружанка

Кадетките во четврток играат 1/4-финале против Стружанка

Кадетките на ЖРК Вардар обезбедија пласман во 1/4-финалето како второпласирани во групата-А. Тие за ривал ја имаат екипатa на ЖРК Стружанка.

Закажан е дуелот против тимот од Струга, ќе се игра натпреварот во четврток (18.мај) во салата „Круме Кепески“ на овој единствен дуел кој носи место на завршниот Ф-4 турнир, цервено-црните избранички на Платон и Папуџиева се домаќини. Средбата е закажана со почеток во 17–00 часот.