Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Симовски повика три вардарки во А-селекцијата за турнирот во Анталија
Симовски повика три вардарки во А-селекцијата за турнирот во Анталија

Симовски повика три вардарки во А-селекцијата за турнирот во Анталија

Вчера, селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот на ракометарки повикани за меѓународен пријателски турнир во Анталија-Турција. Ha истиот од тимот на ЖРК Вардар се повикани три девојки, пикерот Ивана Џатевса и бековите: Милица Николиќ и Седлоска Андреја. 

Собирот на репрезентацијата е закажан за ден 18.11.2019 во СЦ Борис Трајковски со почеток во 10:00 часот. На турнирот нашата сениорската репрезентација ќе одигра натпревари против репрезентациите на Турција (А), Турција (B), Италија и Косово.

Список на повикани ракометарки

Распоред на натпревари:

22.11.2019 Македонија – Турција (A)

24.11.2019 Македонија – Италија

24.11.2019 Македонија – Турција (B)

25.11.2019 Македонија – Косово