Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Ростов Дон му стои на патот на Вардар до финалето
Ростов Дон му стои на патот на Вардар до финалето

Ростов Дон му стои на патот на Вардар до финалето

Денешната ждрепка сакаше Вардар во 1/2 финалето силите да ги одмери со тимот на Ростов Дон од Русија. Значи, на патот до толку посакуваното финале и трофејот ќе стои најпрвин тимот на Ростов Дон.  Во другото 1/2 финале, ќе се сретнат домаќинот, тимот на Ѓер и ЦСМ Букурешт.

Завршниот турнир ќе се одржи во „Ласло Пап Арена“ во Будимпешта на 12 и 13 мај. Се надеваме дека токму на 13 мај ќе славиме титула и во Будимпешта и во Скопје.