Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Борбената кадетска селекција поразена од Шпанија
(ФОТО) Борбената кадетска селекција поразена од Шпанија

(ФОТО) Борбената кадетска селекција поразена од Шпанија

Вчера, женската кадетска репрезентација на Македонија  беше поразена на ЕХФ Шампионатот, од  Шпанија со 24-27. Сепак и по овој  натпревар на ЕХФ шампионат во литванскиот град Клаипеда, шансата за полуфинале останува, доколку денес ја совладаме Финска. Вардарки имаа борбени настапи на овој дуел, во продолжение фотографии.

0 5 6 7 9 231767613_10220052298639953_6783076771319540282_n 231844349_10220052298759956_603555579275904413_n 232021871_10220052301000012_8646249015653240715_n

232021871_10220052301000012_8646249015653240715_n 232293734_10220052301520025_6726250660665267237_n 232643396_10220052303680079_1692791828144395051_n 232673575_10220052303840083_5179888628361490381_n 232771411_10220052305440123_1746696453065350320_n 233090858_10220052300640003_972517941846248111_n 233209567_10220052303520075_7676520128923021480_n 233871846_10220052304440098_7658976004153756268_n 234442709_10220052301880034_4441194394949592029_n 234577140_10220052302800057_2888549307711292254_n 234918182_10220052300960011_2552334108520650130_n 235033574_10220052305240118_4254229933392415100_n 235254337_10220052299079964_2164925179870877455_n 235884370_10220052303760081_3867181103573043560_n 236476291_10220052304520100_8370616539127489084_n