Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Анжела Платон во стручниот штаб на сениорскиот тим на ЖРК Вардар
Анжела Платон во стручниот штаб на сениорскиот тим на ЖРК Вардар

Анжела Платон во стручниот штаб на сениорскиот тим на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар на својата официјална страница, објави дека во новата натпреварувачка сезона, Анжела Платон ќе биде дел од стручниот штаб на сениорската екипа како помошник тренер на Александар Царчев.

Платон е веќе долги години дел од ЖРК Вардар, како предводник на младинските екипи. Под нејзина „палка“ поминаа многу ракометни надежи, кои се и дел од првиот тим на клубот.

Анжела, континуирано продолжува да работи со младите, како тренер на кадетската екипа.