Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео стрим) Кадетките на Вардар се сретнуваат со Крка на “Трофеј Белград 2017″
(Видео стрим) Кадетките на Вардар се сретнуваат со Крка на “Трофеј Белград 2017″

(Видео стрим) Кадетките на Вардар се сретнуваат со Крка на “Трофеј Белград 2017″

Вчера кадетките на Вардар не успеаја да се изборат со постариот ривал Вождовац 1955 на последниот натпревар од групната фаза на новогодишниот турнир „Трофеј на Белград 2017″. Со поразот од 24 – 19 ( 14 – 9) ни преостанува да разигруваме за пласман од 5. до 8. место. Девојките на Драгана Ристoва ќе се потрудат да дојдат до победа во овој дуел.

Па така денес, во 9.50 часот играме против екипата на Крка, видео стрим од дуелот може да погледнете -ТУКА!