Sunday ,05 April 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Коловска го подигна пехарот, пионерките ги примија златните медали
(ВИДЕО) Коловска го подигна пехарот, пионерките ги примија златните медали

(ВИДЕО) Коловска го подигна пехарот, пионерките ги примија златните медали

Вчера, 19.јануари, заврши   третото издание на “Светосавскиот“ ракометен младински  турнир во Крагуевац. На истиот настапија машката и женска пионерска екипа на Вардар. Девојките успеаа да освојат прво место и златен медал со макимални трио победи.

По крајот на турнирот на свеченото доделување на наградите, пехарот го прими капитенот на вардарки, Александра Колевска. Подоцна беа доделени и златните медали на останатите девојки.