Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Васевска Златица

Среќен роденден Васевска Златица

vas4

Денес својот 17-ти роденден го прославува талентираната ракометарка на женскиот ракометен клуб Вардар,  Васевска Златица. Станува збор за полетна и креативна девојка,  која  се приклучи  на тимот ова зимо, цела пролет беше дел  од црвено-црниот колектив кој со успех настапуваше на три фронта.

vas3

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЗЛАТИЦА!