Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар како голем фаворит денес го пречекува тимот на РК Кузман
ЖРК Вардар како голем фаворит денес го пречекува тимот на РК Кузман

ЖРК Вардар како голем фаворит денес го пречекува тимот на РК Кузман

Денес, недела 18.октомври во малата сала при С.Ц „Јане Сандански “ во Скопје тимот на ЖРК Вардар ја пречекува екипата на РК Кузман Илинден.

Натпреварот е дел од 8.коло во сениорската лига, во истиот ние влегуваме како фаворити. Црвено-црните дами се максимални со 18.бода од одиграни 6 меча и единствени со Куманово без пораз во лигата. Противникот е без бодови на дното на табелата со екипите на Пелистер и Ѓорче Петров кои исто така немаат досега победа.

За  дуелот кој е закажан во 15:00 часот РФМ ги делегираше за судии: Мартин Јовановски и Сашо Јанкулоски од  Прилеп.