Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 129)

Петлиња

13 последователни победи за Фк Вардар генер. “2005“ во детската лига

vardarfans detska liga generacija 2005

Сигурно една од најуспешните генерациии на фудбалскиот клуб Вардар, се момците кои се родени “2005“ година. Оваа генерација која ја предводи тренерот Зоран Петковски прдоолжува со одлични игри и резултати во рамките на детската лига. Денес се одигра 7 коло во ова натпреварување, во кое настапија двете екипи на оваа категорија, кои забележаа убедливи и идентични победи. Ова е вкупно ... Read More »

Охрид ќе биде домаќин, на петтото коло на “Вардар лигата“

vardarfans-vardar-liga-660x330

Утре во градот Охрид по петти пат ќе се одигра таканаречената Вардар лига, која е најнов проект на најголемиот спортски бренд во Македонија. Во Охрид ќе патуваат фудбалските генерации на Вардар, родени “2002“ , “2003“, и “2004“ година. Нивните натпревари во детската лига се одложени поради зафатеност на терените на ФФМ, каде треба да се одигра квалификацискиот дуел помеѓу Македонија ... Read More »

Распоред на натпревари во 7 коло на детската лига

vardarfans detska liga 7 kolo

Викендов кој следува, ќе се одиграат натпревари во рамките на седмото коло од детската лига. Во ова коло ќе настапат само Вардаровите генерации родени “2005“, “2006“ и “2007“ година. Тие своите дуели ќе ги одиграат на терените на фудбалскиот клуб Работнички. Генерациите на Вардар родени “2002“, “2003“ и “2004“ година, своите дуели од ова коло ќе ги одиграат во други ... Read More »

Победи за сите Вардарови генерации во 6 коло на детската лига

vardarfans generacija 2006

Сите Вардарови генерации, кои не претставуваат во детската лига забележаа победи во 6 коло. Црвено-црните продолжуваат со одличните игри и резултати во ова натпреварување и се најуспешниот клуб во лигата. Ви ги презентираме сите нивни резултати и стрелци на головите во ова коло: Фк Вардар генер. “2002“  Тренер: Павел Неделковски -Вардар- Скупи 5:0  – Дарко Димитров(4) и Леонид Игнатов. Фк ... Read More »

Продолжи Вардар лигата, овој пат во градот Виница

vardarfans vardar-liga

Во неделата се одигра четвртото коло во таканаречената “Вардар лига“. Во оваа лига се натпреваруваат девет екипи, меѓу кои и фудбалските генерации на Вардар. После Охрид, Куманово и Штип, оваа лига продолжи во Виница, каде се одиграа три натпревари. Во ова четврто коло настапија генерациите на Вардар родени “2004“ , “2005“ и “2006“ . Противници на сите наши екипи беше ... Read More »

Фк Вардар генер. “2002“ и “2003“ го заокружија победничкото 6 коло во детската лига

vardarfans-generacii-2002-i-2003-660x330

Шестото коло во детската лига беше успешно за сите генерации на фудбалскиот клуб Вардар, кои се натпреваруваат во ова лига. Победи славеа и генерациите родени “2002“ и “2003“ година, кои настапија со по една екипа. Фк Вардар генерација “2002“ немаше некои поголеми проблеми во дуелот против екипата на Скупи. За тоа се погрижи голгетерот Дарко Димитров кој постигна четири гола ... Read More »

“Триумфално“ во 6 коло на детската лига, за Фк Вардар генер. “2004“ и “2006“

vardafans generacii 2004 i 2006 pobedi vo liga

Вардаровите генерации родени “2004“ и “2006“ година забележаа нови победи, во шестото коло на детската лига. Фк Вардар “2004“ настапи со две екипи, додека генерација “2005“ одигра само еден натпревар. Фк Вардар(1) генер. “2004“ беше сигурен во својот настап на оваа лига. Избраниците на Филип Арсовски ја оправдаа фаворитската улога, против екипата на Сарај. Беше забележан триумф со резултат 4:0. ... Read More »

Нови победи во 6 коло на детската лига, за Вардаровите генер. “2005“ и “2007“

vardarfans detska liga

Денес продолжи да се игра детската лига и тоа шестото коло. Повторно со своите настапи активни беа Вардаровите генерации, родени “2005“ и “2007“ година. Фк Вардар генер. “2005“ се натпреваруваше со своите две екипи, кои забележаа победи во ова коло. Фк Вардар(1) за противник го имаше Фк Скупи. Без поголеми проблеми избраниците на Зоран Петковски однесоа уште еден триумф во ... Read More »

Распоред на натпревари во 6 коло на детската лига

vardarfans 2004 2

Викендов продолжуваат натпреварите, во рамките на шестото коло од детската лига. Свои натпревари ќе одиграат и нашите Вардарови генерации. Ви го презентираме распоредот и термините на одигрување на сите мечеви, во кои ќе настапат младите Вардарови момчиња. Сите дуели ќе бидат одиграни во сабота. 1. Фк Вардар генер. “2002“ – Фк Скупи  11:40 терен бр.2 2. Фк Еуроспорт – Фк ... Read More »

Комплетни резултати од 5-коло на детската лига

vardarfans 2005

Викендов се одигра 5 коло во рамките на детската лига, во кое настапија генерациите на фудбалскиот клуб Вардар. Единствено слободни во ова коло беше генерацијата “2002“ која ја предводи Павел Неделковски. Ви ги презентираме комплетните резултати и стрелци од сите натпревари на црено-црните генерации: Фк Вардар генер. “2003“  Тренер: Ане Андоновски Вардар- Смиљковци  2:0   – Иван Пашариковски и Филип Георгиевски ... Read More »