Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 129)

Петлиња

Убедлив старт на сезоната за ФК Вардар генер. “2003“, кои во првото коло на новата лига беа подобри од Македонија Ѓ.П

vardarfans pobeda

Денес на теренот во Ѓорче се одигра првото коло од новата меѓурегионална лига, кај генерација родени 2003 година. Нема многу одмор за младите Вардарци, кои по пристигнувањето од Бугарија каде учествуваа на турнир во Благоевград, ги започнаа настапите во новата лига. Противник во ова прво коло ни беше екипата на Македонија Ѓ.П. Нова лекција од избраниците на Томче Трајановски, за ... Read More »

Втора последователна година, Стефан Тасев е најдобар голман на турнирот во Благоевград, а четврто ново признание од турнирите во Бугарија

vardarfans tasev

Изминатиов период, генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар родени “2004“ година учествуваа на силен меѓународен турнир во Благоевград. Избраниците на Ане Андовски на крајот го освоија четвртото место, идентично како и минатата година кога на истиов турнир, тогаш предводени од Филип Арсовски завршија како четвртопласирани. По завршување на финалниот натпревар и оние за пласман беа доделувани поединечни награди за најдобри поединци. ... Read More »

Генерацијата ”2004” загуби од Славија Софија за третото место

vardarfans-generacija-2004

Денеска ФК Вардар генерација ”2004” го одигра натпреварот за третото место на турнирот во Благоевград. Нашите млади момчиња загубија од Славија Софија со резултат 1-0 (0-0). Голот за Славија Софија бил постигнат пред крајот на натпреварот, односно во завршната минута. Нашите момчиња исто така и на натпреварот против Динамо во 1/2 финалето не успеаа да победат, иако и на тој ... Read More »

Марко Крстевски: Играњето во најтрофејниот и најголемиот клуб во Македонија е моја најголема привилегија, чест е што сум дел од Вардар

vardarfans marko krstevski

Младинската школа на фудалскиот клуб Вардар има голем број на бисери во неа, токму еден од нив е членот на најмладата генерација која изминатата сезона се натпреваруваше во детската лига, која стана шампион на Македонија. Се работи за Марко Крстевски кој уште од мал покажува голем потенцијал и квалитет да прерасне во голем играч. Незаменлив дел од генерацијата “2007“, момче ... Read More »

Младите Вардарци ќе играат за трето место на турнирот во Бугарија, по тешка борба Динамо З. излезе како победник

7551-mladite-vardarci-porazeni-vo-polufinaleto-vo-blagoevgrad

Генерацијата родени “2004“ година предмалку го одиграа полуфиналниот натпревар против своите врсници од Динамо Загреб, на турнирот во Благоевград. По тешка борба на теренот, на крајот се радуваше противникот со минимална победа од 1:0. Само еден гол го реши патникот во финалето, а тоа за жал ќе биде тимот на Динамо Загреб Вардарци добро го одиграле овој натпревар и според ... Read More »

Михаил Танчев: Уште од најмала возраст одам на натпреварите на ФК Вардар и многу сум среќен што сум дел од ова семејство

vardarfans mihail tancev

Во следново интервју ве запознаваме со Михаил Танчев, кој настапува за генерацијата родени “2006“ година. Тој изминатата сезона беше втор најдобар стрелец во детската лига за својата генерација. Многу значаен играч за својата екипа кој располага со одлични фудбалски квалитети. Минатата сезона под водство на Игор Кралевски со својата генерација освои четири турнири, а веќе пред стартот на новата сезона ... Read More »

Вардаровата генерација “2003“ го освои петтото место на турнирот во Благоевград

vardarfans gener 2003

Вардаровата генерација “2003“ со победа ги заврши настапите на турнирот во Благоевград. Утрово избраниците на Томче Трајановски во борба за петтото место беа подобри од екипата на Славија. Конечниот резултат на овој натпревар гласеше 2:0 во корист на Вардар. Одлично издание за нашите млади надежи кои целосно ја надиграа противничката екипа. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Во ... Read More »

Вардар генер. ”2004” во полуфиналето, генер. ”2003” ќе игра за 5 место

7543-generacijata-2004-godina-obezbedi-polufinale-vo-blagoevgrad

Денеска во Благоевград Бугарија генерациите 2003 и 2004 на ФК Вардар одиграа нови натпревари. Генерацијата 2003 одигра два натпревари. На едниот одигравме со Академија Пандев 1:1, а потоа загубивме од Војводина 1:2. Утре оваа генерација ќе разигрува за петтата позиција на овој турнир. Оваа генерација во групната фаза два пати беа поразени, а еднаш одиграа нерешено. Генерацијата 2004 на ФК Вардар ... Read More »

Победа и нерешен резултат за генер. “2003“ и “2004“ во дуелите со А. Пандев, на турнирот во Благоевград

vardarfans turnir

Денес продолжија натпреварите за Вардаровите генерации на турнирот во Благоевград. Утрово двете наши екипи, родени “2003“ и “2004“ година одиграа мечеви со екипите на Академија Пандев. Беа забележани една победа и нерешен резултат. Генерацијата родени “2003“ година одиграа со нерешен резултат 1:1 против своите врсници од Академија Пандев. Црвено-црните први го отворија резултатот на овој меч и поведоа со голот ... Read More »

Нерешен резултат и пораз за Вардаровите генерации на турнирот во Бугарија

vardarfans-generacija-20041-660x330-660x330

Денес своите први натпревари на турнирот во Благоевград ги одиграа Вардаровите генерации родени “2003“ и “2004“ година. Тие денес за противници ги имаа екипите на Левски Софија и Ботев Пловдив. Избраниците на Томче Трајановски, генерација “2003“ беше поразена во дуелот со екипата на Левски. Конечниот резултат на овој натпревар гласеше 3:0. По првото полувреме противникот имаше водство од 1:0. Левски ... Read More »