Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 282)

Петлиња

Андреј Томиќ: Ќе пробаме да ја одбраниме титулата од минатата сезона.

11042211_859117294148328_1538290843_n

“Петлињата“ на Фк Вардар генерација 2002 се активни во овој подготвителен период, преч почетокот на нивната лига која би требало да започне за некаде 15 дена. -Атмосферата во екипата е одлична. Како што го завршивме првиот дел од сезоната, така го продолживме и овој дел. Максимално се подготвуваме за пролетната полусезона каде што  играме со една генерација повозрасни од нас. ... Read More »

Фк Вардар им подари новогодишни “пакетчиња„ на најмалите генерации во Вардар- петлињата

petle

ФК Вардар ги изненади својте најмлади членови “петлињата“ а кои припаѓат на генерациите од 2003 до 2008 година со новогодишни пакетчиња. Клубот реши да ги мотивира најмладите вардарци со пригоден поклон по повод Новата 2015 година и на помошното игралиште зад Арената “Филип Втори“ им врачи 150 пакетчиња што предизвика голема радост кај најмалите генерации од фудбалската школа на Вардар. На ... Read More »

Фк Вардар генерација 2002, убедливи против Нова Колонија

10751969_402315006582955_743189364_n

Екипата на Фк Вардар генерација 2002 предводени од тренерот Павел Неделковски одиграа пријателски натпревар против екипата на Нова Колонија,на која остварија убедлива победа од 7:0.Натпреварот се играше по 25 минути во двете полувремиња.На овој дуел дури пет пати во листата на стрелците се запиша Марио Илиевски, а два гола постигна и Леонид Игњатов. Натпреварот се одигра на помошното вештачко игралиште ... Read More »

Слободан Мутибариќ за Вардарфанс:Децата играа од срце за Вардар.

10438826_322387787909011_1919061651_n

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 година,беа учесници на силен меѓународен турнир кој се одржа во Благоевград(Бугарија). -Одличен турнир со јаки меѓународни екипи.Децата дадоа се од себе,и можам да кажам дека играа од  срце за Вардар.Една победа им фалеше на двете екипи да влезат во полуфиналето.Ц.Ѕвезда освои во генерација 2003,со нив изигравме 0:0,а екипата на Војводина освои кај ... Read More »

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 на меѓународен турнир во Благоевград

10668570_373514816129641_388992333_n

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 година,беа учесници на силен меѓународен турнир кој се одржа во Благоевград(Бугарија). -Екипата на Фк Вардар 2003 на турниров ги остварија следните резултати: 1.Вардар-Ботев Пловдив 1:0 2.Вардар-Левски  0:2 3.Вардар-Ц.Ѕвезда 0:0 4.Вардар-Пирин 3:0 5.Вардар-Ботев Пловдив 0:2 -Генерацијата на Вардар родени 2004 година ,ги забележаа овие резултати: 1.Вардар-Ботев Пловдив 1:1 2.Вардар-Левски 1:2 3.Вардар-Ц.Ѕвезда 3:3 4.Вардар-Арис ... Read More »

Две први,и едно трето место за младите генерации на Фк Вардар на “Фер Плеј куп 2014

10574354_685299428227022_8928234620012782688_n

Младите генерации на Фк Вардар продолжуваат во победнички стил на меѓународните турнири.Исто како и минатата така и оваа година надежите на Вардар земаа учество на четвртиот интернационален “Фер Плеј куп 2014“ кој од 22-24 ти август се играше во Охрид. Фк Вардар “генерација 2001“ го освои првото место на турнирот,победувајќи во финалето против домаќинот на турнирот екипата на Ферплеј Охрид ... Read More »

Вардаровите деца го освоија “Караорман Куп 2014“

караорман куп

Младите надежи на Фк Вардар генерација 2003/2004 предводени од Филип Арсовски се победници на Караорман Куп 2014 кој се од 27-29 ти јуни се играше во Струга на стадионот на Фк Караорман.Самиот факт што на шест натпревари примија еден гол,а постигнаа 15 погодици говори за нивната надмоќност и супериорност на теренот. Во група заедно со Вардар се најдоа уште четири ... Read More »