Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 280)

Петлиња

Стефан Тасев: Ова е успех на целата екипа и тренерот

vardarfans fer lej kup

Изминатиов викенд се играше младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“ во Охрид. На него учествуваше и фудбалскиот клуб Вардар со две категории “2004“ и “2007“. Генерацијата “2004“ предводена од тренерот Филип Арсовски го освои првото место на турнирот, со победа во финалето против екипата на Кикер (Краљево). Генерација “2007“ завршија како второпласирани. По завршување на финалните натпревари, беа доделни наградите ... Read More »

Фк Вардар генерација “2004“ го освои младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“

vardarfans 2004 1

Вардаровата генерација, момчиња родени “2004“ го освоија младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“ кој се одржуваше во Охрид. Со само еден пораз во групата, избраниците на Филип Арсовски ја поврдија доминацијата во останатите дуели и го освоија првото место. Походот кон нов трофеј, започна со натпреварите во групната фаза, каде црвено црните забележаа две победи и еден пораз. 1 коло: ... Read More »

Вардаровите генерации стартуваа со победи, на “Фер плеј куп“ во Охрид

vardarfans 2004

Младите генерации на фудбалскиот клуб Вардар со победи стартуваа на меѓународниот младински турнир “Фер плеј куп“ кој се одржува во Охрид. Вардаровата генерација родени “2004“ предводени од Филип Арсовски го забележаа првиот триумф, против екипата на Фк Прилеп. Конечниот резултата беше 2:0 во корист на нашите момци. Стрелци на головите беа Горан Здравковски и Георг Стојановски. Уште една наша генерација ... Read More »

Започнува младинскиот фудбалски турнир “Фер плеј куп“ во Охрид

vardarfans fer plej kup

Денес започнува меѓународниот младински фудбалски турнир “Фер плеј куп“ во Охрид. На овој турнир учество ќе земат околу 114 екипи од осум различни земји и повеќе од 2.ооо млади фудбалери. Во периодот од 18-20-ти август ќе се играат натпревари само во генерацијата 2001. Фудбалскиот клуб Вардар ќе се натпреварува во две млади категории “2004“ и “2007“. Фк Вардар генерација “2004“ ... Read More »

Вардаровите фудбалери родени “2001“ , стигнаа во најдобрите осум екипи на “Скопје куп“

vardarfans klinci

Изминатиов период, нашиот главен град беше организатор на младински меѓународен турнир “Скопје куп 2015“. Се натпреваруваа екипи во две различни категории, а меѓу нив беа застапени и Вардаровите генерации. Вардаровите фудбалери родени “2001“ стигнаа во најдобрите осум екипи, откако во 1/4 беа елиминирани од врсниците на Сесвете. Претходно во групната фаза овие момчиња забележаа две победи и еден пораз, кои ... Read More »

Скопје куп: Вардар – Скендербег 6:1

vardarfans-2003-660x330

Започна Скопје куп 2015. Нашите генерации почнаа уште на стартот на ова натпреварување да ја покажуваат својата моќ, против противниците од другите земји учесници на Скопје куп. Генерацијата Вардар 2001 година ги совладаа врсниците од Aлбанија со убедливи 6:1. Уште на стартот овие млади вардарци покажаа дека се за класа подобри од дечињата од Aлбанија. Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »

Младите генерации на Фк Вардар ќе учествуваат на “Фер плеј куп 2015“

vardarfans ferplej

Фудбалскиот клуб Вардар го потврди учеството на турнирот “Фер плеј куп 2015“ кој во периодот од 18-23 август ќе се одржи во градот Охрид. Ова ќе биде вкупно петиот по ред интернационален фудбалски турнир за млади категории, кој ќе се игра во Охрид. Организаторите на турнирот најавуваат голем број на екипи од Македонија и Балканот. Најавено е и учество на ... Read More »

Петар Давидоски: Со добра игра и стратегија на тренерот Филип Арсовски, успеавме и оваа година да го освоиме турнирот

y

Фк Вардар генерација “2003“ втора година по ред го освојуваат традиционалниот турнир “Караорман куп“ кој се играше во Струга, на градскиот стадион на Фк Караорман. Оваа генерација со четири победи и само еден нерешен резултат на крајот сосема заслужено го освои првото место на турнирот. Гол разликата беше импресивна за овие млади момчиња, кои постигнаа вкупно 25 а примија само ... Read More »

Прво и второ место за Вардаровите генерации на “Караорман куп 2015“(ФОТОГАЛЕРИЈА)

vardarfans 2005 1

Две фудбалски генерации на Вардар беа дел од второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“ кој се одигра во Струга.  Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот со победа во финалето против екипата на Еврофудбал од Охрид со резултат 3:1. Фк Вардар генерација “2005“ заврши како второпласирана, откако во финалниот меч беа поразени дури по изведувањето на удари од ... Read More »