Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 250)

Петлиња

Комплетирано петтото пролетно коло во фудбалската “Јуниор“ лига, чиј домаќин беше Слога од Виница

yy1-660x330

Вчера во градот Виница се одигра петиот пролетен турнир во фудбалската “Јуниор лига“, на кој домаќин беше екипата на Слога-Вардар од Виница. Настапија четири екипи, кои се натпреваруваа во генерации родени 2004 и 2006 година  и тоа домаќинот Слога, Борец Јуниор (Велес), Мал Ајакс (Штип) и Рудар Јуниор (Пробиштип). Ова се сите резултати и стрелци на головите на сите натпревари ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2005 во дуелите со Њу Старс погоди 16 пати во детската лига

naslov

Во текот на вчерашниот ден на фудбалските терени на Работнички се одиграа два меча помеѓу ФК Вардар и Њу Старс за фудбалерчиња од генерација 2005. Во првиот меч во детската лига се сретнаа екипите на ФК Вардар (1) генер. “2005“ и Њу Старс (1) во овој дуел црвено-црните момчиња однесоа убедлива победа од 12-1, а во вториот се сретнаа екипите на ФК ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007” вчера одигра мечеви во детската лига

naslov

Во текот  на вчерашниот ден на терените на фудбалскиот клуб Работнички два дуели одигра екипата на ФК Вардар генерација 2007, во првиот меч кој беше дерби се сретна со ФК Форца во вториот со Куманово. Во дербито однесовме победа над  ФК Форца со 3-0, а ФК Вардар (2) беше поразен од тимот на Куманово со минимални 0-1. Комплетни извештаи од ... Read More »

Победа и пораз за ФК Вардар генер.2007, Стефан Младеновски брилијантен

13152800_1598014117176306_242853186_n

Денес на терените на фудбалскиот клуб Работнички две кола односно четири дуела одиграа   екипата на ФК Вардар генерација 2007. Во двата утрински дуели ФК Вардар генер.2007 однесе победа во дербито со Форца и беше поразен од Куманово минимално со 1-0. За овие два утрински дуели благовремено ве известивме поопширно за нив може да прочитате- тука. Во двата попладневни дуели двојките беа следни: ... Read More »

ФК Вардар генер.2005 постигна 16 гола против Њу Старс, во двата дуела од детската лига

gore

Денес на фудбалските терени на Работнички се одиграа два меча помеѓу ФК Вардар и Њу Старс за фудбалерчиња од генерација 2005. Во првиот меч во детската лига се сретнаа екипите на ФК Вардар (1) генер. “2005“ и Њу Старс (1) во овој дуел црвено-црните момчиња однесоа убедлива победа од 12-1. Уште од првата минута тргнавме во целосна офанзива, првата прилика ... Read More »

ФК Вардар генер. “2003“ со победа го заврши регуларниот дел од детската лига на првото место

vardarfans gener 2003

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2003“ со триумф го завршија регуларниот дел од сезоната во детската лига. Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија, нашите млади надежи беа подобри од екипата на Шкендија (Арачиново). Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Иван Пашариковски постигна два гола, додека еден беше дело на Дарио Јовановски. Резултатот на овој меч не ... Read More »

Вардар и Албион ги поделија бодовите во генер. “2004“, двете екипи на Вардар завршија како првопласирани во регуларниот дел на детската лига

DSCN1950

Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија се одигра последното коло од регуларниот дел на детската лига. Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2004“ година го заврши овој дел од сезоната на првото место, со двете свои екипи. Денес меч одигра Вардар (1) против екипата на Албион, со кој одиграа нерешено 1:1. Двата погодоци беа постигнати со удар од ... Read More »

ФК Вардар генер.2007 однесе победа во дербито со Форца

2007

Утрово на терените на фудбалскиот клуб Работнички два дуели одигра екипата на ФК Вардар генерација 2007, во првиот меч кој беше дерби се сретна со ФК Форца во вториот со Куманово. Во дерби дуелот ФК Вардар (1) генерација 2007 се сретна со тимот на ФК Форца, истиот го добивме по голема борба со 3:0.  Прва шанса имамвме преку Петар Мицевски ... Read More »

Две победи за Вардар (1) генерација ”2007”

vardarfans-detskaliga

Денеска на терените на ФК Работнички се одигра ново коло во Детската фудбалска лига, по пауза од една недела поради големиот празник Велигден. По тој повод денеска Вардар (1) генерација ”2007” одигра два натпревари и тоа против Смилковци и против Куманово на двете средби победивме. Најпрвин денеска настапивме против врсниците од Смилковци, овој натпревар нашите млади фудбалери го добија со ... Read More »

Победа и пораз за Вардар (2) генерација ”2007” денеска

vardarfans-pobedi

Денеска на терените на ФК Работнички се одигра ново коло во Детската фудбалска лига, по пауза од една недела поради големиот празник Велигден. По тој повод денеска Вардар (2) генерација ”2007” одигра два натпревари и тоа против Њу Стар и против Смилковци. Најпрвин ФК Вардар силите ги одмери со тимот на Њу Стар, овој меч нашите млади играчи го добија со ... Read More »