Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 270)

Петлиња

Фк Вардар генер. “2003“ станаа есенски шампиони, со неверојатни 54 постигнати и само еден примен погодок

vardarfans-detska-liga-generacija-2003-552x330

Вардаровите генерации родени “2002“ и “2003“ година се единствените наши екипи кои имаат максимален број на освоени бодови во детската лига. Фк Вардар генерација “2003“ го заврши есенскиот дел од сезоната убедливо на првото место пред останатите противници. Избраниците на Ане Андоновски забележаа десет победи, без ниту еден нерешен резултат и пораз, со две одложени кола. Гол разликата за оваа ... Read More »

“Златните и надежни момчиња“ на Кралевски ја одбележаа 2015 година

vardarfans-prvo-mesto-za-generacija-20061-660x330-660x330

Решивме да направиме избор за Вардарова екипа која ја одбележа 2015 година. Нашиот избор отпадна на Фк Вардар генерација “2006“ која ја предводи тренерот Игор Кралевски. Добрите резултати во детската лига и освојувањето на првите места во есенскиот дел, но и четирите први и едно второ место од младинските фудбалски турнири беше пресудно овие златни момчиња да го заслужат ова ... Read More »

Зоран Фидановски најперспективен млад играч во генер. “2005“ на турнирот во Маџари

vardrafans fidanovski najdobar mlad igrac

Во периодот од 25-27-ми декември во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари се одржа турнир за генерации родени “2005“ и “2006“ година. На него настапи и фудбалскиот клуб Вардар со двете свои генерации. На крајот генерација “2005“ го освои третото место, со победата против екипата на Фортуна со резултат 1:0. Во полуфиналето црвено-црните беа поразени од екипата ... Read More »

“Чудото од дете “ Давид Голубов најперспективен млад играч во генер. “2006“ на турнирот во Маџари

vardarfans david golubov

Чудото од Вардарово дете Давид Голубов продолжува со големите признанија од учествата на младинските фудбалски турнири. На завршениот турнир во Маџари во организација на општина Гази Баба, за генерации родени “2005“ и “2006“ година, Давид Голубов го понесе признанието за најперспективен млад играч во својата генерација. За само четири години активно занимавање со фудбал, Давид може да се пофали со ... Read More »

Второ и трето место за Вардаровите генерации на турнирот во Маџари

vardarfans-prvo-mesto-za-generacija-20061-660x330

Заврши турнирот за генерација “2006“ и “2005“ кој изминативе три дена се играше во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари. Екипата на Форца беше последната пречка за избраниците на Кралевски, да го освојат петтиот последователен трофеј од младинските турнири. Во денешното финале, Форца беше подобар противник и на крајот победи со резултат 5:1. Стрелец на единствениот погодок ... Read More »

Ново големо финале за Фк Вардар генер. “2006“ и борба за петтиот последователен трофеј

vardarfans-nov-turnir-za-generacii-2005-i-2006-660x330

Фк Вардар генерaција “2006“ денес со почеток од 14:40 часот ќе се бори за својот петти последователен трофеј од младинските фудбалски турнири. Изминативе три дена во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари се одржува турнир за генерации родени “2005“ и “2006“ година. Избраниците на Кралевски утрово го одиграа полуфиналниот меч со екипата на Работнички и победија со ... Read More »

Две победи за полуфинале на турнирот во Маџари и за Фк Вардар генер. “2005“

vardrafans-gener-2005-tim-1

Фк Вардар генерација “2005“ исто така обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Маџари. Избраниците на Зоран Петковски денес ги одиграа двата меча во својата група и забележаа две победи, кои им овозможија утре да играат во полуфиналето и да се борат за можно финале во оваа генерација. Да напоменеме дека во текот на вчерашниот ден своите мечеви од групата ... Read More »

Фк Вардар генер. “2006“ се пласираа во полуфиналето на турнирот во Маџари

vardarfans-gener-2006-osvoi-nov-turnir-660x330

Црвено-црната генерација родени “2006“ година без поголеми проблеми обезбедија пласман во полуфиналето на турнирот кој се одржува во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари. И во вториот натпревар од групата избраниците на Кралевски забележаа убедлив триумф, овој пат против екипата на Нови Лисици. Конечниот резултат гласеше 6:1. Најдобриот стрелец на оваа генерација Давид Голубов постигна хет-трик. ... Read More »

Фуриозен старт за избраниците на Кралевски, генер. “2006“ ја победи Фортуна (9:1)

vardarfans furiozen start za gener 2006

Фк Вардар генерација 2006 имаше фуриозен старт на турнирот кој се одржува во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари. Избраниците на Кралевски уште на првиот меч дадоа до знаење дека максимално ќе влезат на овој турнир и ќе се борат за петтиот последователен трофеј од младинските фудбалски турнири. Првиот противник беше “експресно“ збришан, тоа беше екипата на ... Read More »

Познати противниците во групата на Фк Вардар генер. “2006“ ,на турнирот “Гази Баба 2015“

vardarfans nov turnir za generacii 2005 i 2006

Во периодот од 25-27-ми декември во спортската сала на училиштето “Наум Наумовски- Борче“ во населбата Маџари ќе се одигра младински фудбалски турнир за генерации родени “2005“ и “2006“ година. На него учество ќе земат и екипите на Вардар во двете категории. Во двете генерации екипите ќе бидат поделени во четири гурпи, составени од три екипи. Само првите пласирани од сите ... Read More »