Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 240)

Петлиња

Сашо Милошевски: Целта на “Јуниор лигата“ е да се донесат што поголем број на квалитетни деца во ФК Вардар и да се зголеми интересот на децата за Вардар и во другите градови ширум Македонија

vardarfans saso milosevski

Финишираше првата сезона на фудбалската Јуниор лига, каде се натпреваруваа вкупно 11 фудбалски школи од цела Македонија. Овој голем проект е под целосна организација на најголемиот клуб во Македонија, кој е прв кај кого се роди идејата да ги соединат во една лига сите школи од земјава. Задоволително ниво во дебитанската сезона на Јуниор лигата, одигрувајќи се голем број на ... Read More »

(Фотогалерија) Војна на вардаровите голмани под водство на Мутибариќ

2

Тренерот на голманите во младинските категории Слободан Мутибариќ кој е познат по својата преданост на голманите , љубовта со која пристапува кон младите надежи, а особено покрај што им пренесува голманско знаење им го “всадува вардаровиот код“ на идните вардарци на терените на фудбалската Академијата на  Вардар направи натпревар помеѓу сите голмани кои тренираат моментално во Вардаровите категории – петлиња. ... Read More »

Нова фудбалска лекција од генер. “2006“ за екипата на Форца

8

Вардаровата генерација родени “2006“ година е дефинитивно најактивна со одигрување на контролни натпревари. Тренерот Кралевски не пропушта ништо на случајноста и продолжува со напорна работа и труд да ја воигрува својата екипа за следната натпреварувачка сезона, но и за предизвикот кој следува во периодот од 24-27 јуни на турнирот во Краљево. Ова е веќе петта последователна победа на контролните мечеви ... Read More »

(ВИДЕО) Војна на голманите на ФК Вардар

video

На терените на фудбалската Академијата на  Вардар во текот на вчеашното попладне  тренерот на голманите во младинските категории Слободан Мутибариќ направи натпревар помеѓу сите голмани кои тренираат моментално во Вардаровите категории – петлиња., т.н “војна на голманите“. Во истата  учествуваа Лука Стојковски и Гоце Јовчев (2003), Стефан Тасев, Горазд Гигов, Васко Василев и Наум Ангелов(2004), Марко Бреслиев и Леонид Илиевски ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2005 триумфално со Мал Ајакс

a14

Викендов на терените на фудбалската Академија на Вардар во градскиот парк се одигра контролен дуел помеѓу Вардар и тимот на Мал Ајакс, за фудбалерчиња родени 2005 година. На истиот избраниците на Зоран Петковски остварија убедлива победа со резултат 7-2, на полувремето водевме 2-1. Во продолжение фотографии од овој дуел, а поопширен извештај може да погледнете-ОВДЕ.   Read More »

(Фотогалерија) Фудбалска лекција за Мал Ајакс од ФК Вардар генер.2003

13

Контролен натпревар на викендов на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, одигра генерацијата родени “2003“ година. Противник ни беше екипата на Мал Ајакс од Штип, која убедливо ја совладавме со резултат 9:0 и на одморот заминавме со сигурна и висока предност од 4:0. Во продолжение фотографии од овој дуел, а поопширен извештај може да погледнете -ОВДЕ! Read More »

(Фотогалерија) Голманската вардарова легенда Драган Мутибариќ ги подели пехарите на сите голмани во младинските категории

m22

Како “шлаг“ за крајот на една успешна сезона во младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар, тренерот на голманите Слободан Мутибариќ подготви изненадување за сите голмани во младинските категории ( петлиња). Тој организираше натпревар, таканаречен “ војна на голманите“ на кој учествуваа сите деца кои тренерираат во овие генерации на ФК Вардар. На крајот беа доделени пехари за сите голмани кои ... Read More »

Лука Стојковски и Андреј Данстак ја добија “војната на голманите“ во младинските категории ( петлиња)

Лука Стојковски !

Вчера на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, тренерот на голманите во младинските категории Слободан Мутибариќ направи натпревар помеѓу сите голмани кои тренираат моментално во Вардаровите категории ( петлиња). Во таканаречената “војна на голманите“ учествуваа Лука Стојковски и Гоце Јовчев (2003), Стефан Тасев, Горазд Гигов, Васко Василев и Наум Ангелов (2004), Марко Бреслиев и Леонид Илиевски (2005), Андреј Данстак и Марко ... Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Кралевски генер.2006 “броеа“ до 16 во мечот со Мал Ајакс

4

Избраниците на Кралевски младите надежи од ФК Вардар генерација  “2006“ година во текот на вчерашниот ден  одиграа тест-натпревар со екипата на Мал Ајакс која доаѓа од Штип и е една од регионалните школи на црвено-црните која се натпреварува во Вардар Јуниор лигата. Мечот се играше на Академијата на ФК Вардар во Скопје и заврши со убедлив триумф за Вардар. Се играа ... Read More »

Убедлив триумф за генерација “2003“ на контролен меч против Мал Ајакс

z

Контролен натпревар на академијата на фудбалскиот клуб Вардар, одигра генерацијата родени “2003“ година. Противник ни беше екипата на Мал Ајакс од Штип, која убедливо ја совладавме со резултат 9:0 Серијата на погодоци ја отвори Дамјан Ќосески за предност од 1:0. Избраниците на Ане Андовски одиграа одличен натпревар, со препознатлива игра која ја красеше оваа генерација во текот на целата натпреварувачка ... Read More »