Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 238)

Петлиња

Вардаровите генерации гордо не претставија на турнирот во Благоевград

vardarfans turnir

Изминатиов период две наши генерации, фудбалери родени “2003“ и “2004“ учествува на третото издание на младинскиот меѓународен турнир во Благоевград (Бугарија). Генерацијата родени “2004’ која ја предводи Филип Арсовски го освоија четвртото место на овој турнир. Голем успех за овие млади момчиња беше пласманот во полуфиналето и во четирите најдобри екипи. Во групата забележаа две победи и еден пораз, што ... Read More »

Младите Вардарци ги победија врсниците од Ботев – Бугарија

11990472_531843326963455_3990405690217668595_n

Продолжија натпреварите на турнирот во Благоевград. Младите Вардарци ( генерацијата 2004) вчера ги победија врсниците од Бугарија од тимот на Ботев Пловдив со резултат 3:2. Стрелци на погодоците за нашата екипа беа Горазд Попов, Марио Ричков и Георг Стојановски. Претходно во групата одигравме уште два натпревари на кои забележавме една победа и еден пораз. Триумфиравме против Левски ( 2:0), а ... Read More »

Започна турнирот во Благоевград, Вардаровите генерации “2003“ и “2004“ ги одиграа првите мечеви

ФК Вардар- Генерација “2003“

Започна третото издание на младинскиот меѓународен турнир во Благоевград ( Бугарија). На овој турнир отпатуваа две наши генерации, фудбалери родени “2003“ и “2004’. Натпреварите ќе се играаат на стадионот “Христо Ботев“ и на теренот во местото “Рилци“. Мечевите ќе се играат во две полувремиња, кои ќе траат по 25 минути. Само последните натпревари за пласман ќе се играат по 30 ... Read More »

Тасев, Каровски и Стојановски, најдобар голман, играч и стрелец на “Фер плеј куп“

vardarfans najdobri poedinci

Вардаровата генерација, фудбалери родени “2004“ го освоија првото место во својата категорија на младинскиот меѓународен турнир “фер плеј куп’ ,кој се играше во Охрид. Со вкупно шест победи и само еден пораз, избраниците на Филип Арсовски се вратија во Скопје со освоено прво место. За да биде успехот поголем, тројца играчи од Вардар ги освоија поединечните награди за најдобар голман, ... Read More »

Стефан Тасев: Ова е успех на целата екипа и тренерот

vardarfans fer lej kup

Изминатиов викенд се играше младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“ во Охрид. На него учествуваше и фудбалскиот клуб Вардар со две категории “2004“ и “2007“. Генерацијата “2004“ предводена од тренерот Филип Арсовски го освои првото место на турнирот, со победа во финалето против екипата на Кикер (Краљево). Генерација “2007“ завршија како второпласирани. По завршување на финалните натпревари, беа доделни наградите ... Read More »

Фк Вардар генерација “2004“ го освои младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“

vardarfans 2004 1

Вардаровата генерација, момчиња родени “2004“ го освоија младинскиот меѓународен турнир “Фер плеј куп“ кој се одржуваше во Охрид. Со само еден пораз во групата, избраниците на Филип Арсовски ја поврдија доминацијата во останатите дуели и го освоија првото место. Походот кон нов трофеј, започна со натпреварите во групната фаза, каде црвено црните забележаа две победи и еден пораз. 1 коло: ... Read More »

Вардаровите генерации стартуваа со победи, на “Фер плеј куп“ во Охрид

vardarfans 2004

Младите генерации на фудбалскиот клуб Вардар со победи стартуваа на меѓународниот младински турнир “Фер плеј куп“ кој се одржува во Охрид. Вардаровата генерација родени “2004“ предводени од Филип Арсовски го забележаа првиот триумф, против екипата на Фк Прилеп. Конечниот резултата беше 2:0 во корист на нашите момци. Стрелци на головите беа Горан Здравковски и Георг Стојановски. Уште една наша генерација ... Read More »

Започнува младинскиот фудбалски турнир “Фер плеј куп“ во Охрид

vardarfans fer plej kup

Денес започнува меѓународниот младински фудбалски турнир “Фер плеј куп“ во Охрид. На овој турнир учество ќе земат околу 114 екипи од осум различни земји и повеќе од 2.ооо млади фудбалери. Во периодот од 18-20-ти август ќе се играат натпревари само во генерацијата 2001. Фудбалскиот клуб Вардар ќе се натпреварува во две млади категории “2004“ и “2007“. Фк Вардар генерација “2004“ ... Read More »

Вардаровите фудбалери родени “2001“ , стигнаа во најдобрите осум екипи на “Скопје куп“

vardarfans klinci

Изминатиов период, нашиот главен град беше организатор на младински меѓународен турнир “Скопје куп 2015“. Се натпреваруваа екипи во две различни категории, а меѓу нив беа застапени и Вардаровите генерации. Вардаровите фудбалери родени “2001“ стигнаа во најдобрите осум екипи, откако во 1/4 беа елиминирани од врсниците на Сесвете. Претходно во групната фаза овие момчиња забележаа две победи и еден пораз, кои ... Read More »

Скопје куп: Вардар – Скендербег 6:1

vardarfans-2003-660x330

Започна Скопје куп 2015. Нашите генерации почнаа уште на стартот на ова натпреварување да ја покажуваат својата моќ, против противниците од другите земји учесници на Скопје куп. Генерацијата Вардар 2001 година ги совладаа врсниците од Aлбанија со убедливи 6:1. Уште на стартот овие млади вардарци покажаа дека се за класа подобри од дечињата од Aлбанија. Read More »