Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 230)

Петлиња

Вардаровата генер. “2003“ пристигна во Благоевград, утре ги започнуваме настапите на овој силен турнир

Во наредните неколку дена Вардаровата генерација родени “2003“ година ќе настапат на четвртото издание на силниот меѓународен турнир во Благоевград (Бугарија). Нашите млади надежи веќе пристигнаа, по што следи мал одмор после напорното патување. Веќе утре ги започнуваме настапите на турнирот со натпревар против екипата на Левски од Софија. Со моците отпатуваа нивниот нов тренер Томче Трајановски, поранешниот предводник Ане ... Read More »

Уште три дена уписи во Вардаровата академија

fudbalska-akademija

Остануваат уште три отворени денови за уписи во Вардаровата академија за оваа сезона. Дечињата родени од генерацијата 2002, се до 2010 имаат можност да се запишат во оваа школа. Побрзајте да ги запишете своите дечиња да тренираат и да учат таму каде што им е местото. Потсетување, сите дечиња од оваа возрасна година можат да се запишат и да тренираат ... Read More »

ФК Вардар генер. “2003“ убедливи против своите врсници од Македонија Ѓ.П, на контролен меч

Вчера на теренот на академијата, Вардаровата генерација родени “2003“ година одигра контролен натпревар со своите врсници од екипата на Македонија Ѓ.П. Мечот заврши убедливо во корист на Вардар, со конечен резултат од 14:0. Инаку двете екипи требаше да го одиграат првото коло во рамките на новата меѓурегионална лига, но истото беше одложено. Се играа две полувремиња по 25 минути, со ... Read More »

Вардаровата генер. “2002“ подобри од Академијата на ФФМ, на контролен натпревар

Вчера на терените на фудбалската федерација на Македонија се одигра контролен натпревар помеѓу Вардаровата генерација родени “2002“ година и Академијата на ФФМ. Поуспешни беа црвено-црните со резултат 2:4. Овој викенд требаше да стартува новата лига за генерации родени “2002“ и “2003“ година, во која ќе се натпреваруваат екипи од Скопско-Кумановски региони или меѓурегионална лига. Сепак првото коло е одложена и ... Read More »

Одложен стартот на лигата за Вардаровите генерации родени “2002“ и “2003“ година

За утре предвидено беше да стартува новата лига за фудбалските генерации родени “2002“ и “2003“ година. Таа ќе биде поразлична од претходните, каде настапуваа во детската лига. Лигата ќе ја сочинуваат екипи од Скопско-Кумановскиот регион и тоа вкупно 14 тимови. Ќе се играат вкупно 26 кола, по 13 во есенски и пролетен дел. Сепак првото коло ќе биде одложено. Вардаровата ... Read More »

Никола Анчевски: Играњето во Вардар е привилегија, бидејќи тоа е клуб со традиција и најдобриот во Македонија

vardarfans nikola ancevski

Никола Анчевски е член на Вардаровата генерација, родени “2004“ година. Во следниов текст ќе ве запознаеме токму со ова младо момче, кај кое има голем потенцијал да прерасне во врвен играч. Доста интересен за следење на терен, многу брз играч а борбеноста е негова главна одлика според која се разликува од другите. Ние како медиум кој известува за сите младински ... Read More »

Отворен ден во фудбалската академија на Вардар

Денес ќе биде отворен ден во академијата на фудбалскиот клуб Вардар. Сите родители чии деца се запишуваат да тренираат во најголемиот Македонски клуб ќе имаат можност да се запознаат со условите во кои ќе работат нивните деца, како и програмата на спроведување на тренинзите. По тој повод вчера беа одржани и родителски средби. Во програмата се вклучени и теоретски предавања ... Read More »

Марко Николовски: Ова признание не ми е прво, но ми е многу драго кое ќе ме мотивира да бидам уште подобар и да го давам својот максиум

vardarfans marko nikolovski

Во следново наше интервју ве запознаваме со “бисерот“ на Вардаровата генерација “2006“. Се работи за Марко Николовски кој се смета за голем талент и надеж на Вардар и Македонскиот фудбал. Незаменлив дел од играта на оваа генерација, од кого зависат многу работи околу конечниот исход на неговата екипа. Го има насекаде на теренот, максимално подготвен подеднакво да одговори на сите ... Read More »

(ФОТО) Благоја Милевски повика четворица вардарци во младинската репрезентација на Македонија

aleksovski_tel

Селекторот на македонската фудбалска селекција за фудбалери до 21 година Благоја Милевски го објави списокот   за натпреварите против Шкотска и Северна Ирска. На истиот се најдоа дури четири имиња од црвено-црниот фудбалски колектив. За местото помеѓу стативите ќе конкурира новто засилување на вардарци Игор Алексовски, стандардниот во оваа селекција Дарко Велковски исто така е повикан, покрај него повикани се ... Read More »

Дамјан Марковски: Играњето во Вардар е голем предизвик, еден ден сакам да настапувам за првиот тим на овој клуб

Вардар фанс во следниов текст ќе ве запознае со еден од подобрите поединци  на Вардаровата генерација родени “2003“ година. Се работи за Дамјан Марковски кој е еден од носителите на играта на оваа генерација. Инаку игра на позицијата централен дефанзивец. Ние како медиум кој известува за сите младински категории во фудбалскиот клуб Вардар, продолжуваме со интервјуа од младите надежи на ... Read More »