Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 231)

Петлиња

Фк Вардар генер. “2006“ забележа убедлива победа на контролен натпревар

vardarfans generacija 2006 so kontrolen mec

Фк Вардар генерација “2006“ предводена од тренерот Игор Кралевски вчера одигра пријателски натпревар со екипата на Фк Смиљковци. Вардарци настапија во состав Андреј Данстак, Дамјан Крстевски, Давид Голубов, Милош Спасовски, Дараган Јанкоски, Милош Проковиќ, Максим Цониќ, Михаил Николов, Никита Патаровски, Михаил Танчев и Стефан Колоски. Настапија две екипи на Вардар кои забележаа победа со вкупен резултат од 23:1. Се играа ... Read More »

Фк Вардар генер. “2004“ стана есенски шампион, со двете свои екипи во детската лига

vardrafans generacija 2004

Фк Вардар генерација “2004“ предводена од тренерот Филип Арсовски го заврши првиот дел од сезоната во детската лига. Оваа генерација се натпреваруваше со две екипи, кои го освоија првото место во првиот дел од сезоната. Фк Вардар(1) генер. “2004“ оствари вкупно осум победи и еден пораз, без ниту еден нерешен резултат. Едно коло беа слободни, додека два натпревари беа одложени. ... Read More »

Игор Кралевски: Вардар го сакаат сите, а сега децата ја имаат можноста да се докажуваат преку “Вардар Јуниор“ лигата

vardrafans kralevski za junior ligata

“Вардар Јуниор“ лигата успешно се реализираше во изминатиот период, во неколку градови во Македонија. Куманово, Виница, Штип, Охрид и Скопје беа домаќини на натпреварите во оваа лига. Имаат можност да се антпреваруваат деца во повеќе возрасни категории. Нашиот фудбалски клуб има за цел да ја прошири “Јуниор лигата“ во сите градови низ Македонија. Целта е да им се даде можност ... Read More »

Фк Вардар генер. “2002“ и “2004“ ремизираа со Брегалница, на контролни натпревари во Штип

vardarfans 1

Две наши Вардарови фудбалски генерации одиграа пријателски натпревари со екипата на Брегалница. Мечевите се одиграа во Штип и двата дуела завршија со идентичен резултат од 2:2. Фк Вардар генерација “2002“ одигра нерешено 2:2 против своите врсници од Брегалница. По првото полувреме домаќинот имаше предност од 1:0. Во вториот дел паднаа уште три погодоци, од кои два беа во мрежата на ... Read More »

Избраниците на Кралевски не “запираат“ , Фк Вардар генер. “2006“ го освои четвртиот последователен турнир

vardarfans gener 2006 osvoi nov turnir

Избраниците на тренерот Игор Кралевски, Фк Вардар генерација “2006“ не помислуваат за застанат со освојување на младинските фудбалски турнири и освојување на нови трофеи. На турнирот на нoвинари во спортскиот центар Јане Сандански организиран од спортското радио 90.3, нашите надежи на крајот го освоија првото место. Откако вчера ја победија екипата на Фамос и обезбедија финале, денес во истото беа ... Read More »

Фк Вардар генер. “2006“ во “лов“ на нов фудбалски турнир

vardarfans nov turnir za gener 2006

По  повод турнирот на новинари кој се одржува во спортскиот центар Јане Сандански, покана за настап доби и фудбалскиот клуб на Вардар во генерација родени “2006“ година. Учествуваат уште четири други екипи. Избраниците на Кралевски ќе атакуваат на освојување на нов турнир, што ќе биде за нив четврти во низа. Вечерва црвено-црните го одиграа првиот натпревар, против екипата на Фамос ... Read More »

Фк Вардар генер. “2004’ ја “преслушаа“ екипата на Македонија Ѓ.П на пријателски натпревар

vardarfans gener 2004 prijatelski mec

Заврши есенскиот дел од детската фудбалска лига за нашите генерации. Тоа не ги спречува Вардаровите генерации да одиграат пријателски натпревари, за да ја одржуваат формата и победничкиот карактер. Фк Вардар генерација “2004“ која ја предводи тренерот Филип Арсовски денес на теренот во Ѓорче одиграа пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Мечот заврши со убедлива победа на црвено-црните, со конечен ... Read More »

Фк Вардар генер. “2005“ есенски шампиони во детската лига и една од најуспешните Вардарови категории

vardarfans generacija 2005 pregled

Заврши есенскиот дел од детската фудбалска лига. Во наредниов период ќе ви ги презентираме сите остварени резултати, стрелци и статистички податоци за сите Вардарови генерации кои се натпреваруваат во детската фудбалска лига. Започнуваме со една од сигурно најуспешните во првиот дел од сезоната. Фк Вардар генерација “2005“ предводена од тренерот Зоран Петковски се натпреварува со  две екипи, кои завршија на ... Read More »

Новиот “Вардаров бисер“ – Давор Лефковски

vardarfans vardaroviot biser davor

Во наредниов текст се запознаваме со членот на Фк Вардар генерација “2006“. Се работи за доста младо перспективно и талентирано момче, со големи достигнувања зад неговот име. Давор Лефковски е роден на 26 јуни 2006 година. Фудбал започнува да тренира на шест години во фудбалскиот клуб Драчево, под водство на тренерот Горан Крковски. Тука се задржува една година, после која ... Read More »

Давид Голубов најдобар стрелец, Лука Јаневски најдобар голман на турнирот во Охрид

zakon

На завршениот младински фудбалски турнир во Охрид кој се одржуваше од 5-8 декември, екипата на Вардар генерација “2006“ го освоија првото место. Тие во финалето беа далеку подобри од екипата на Форца, со убедлив резултат од 8:1. Преходно во групата бевме подобри од екипите на Академија Пандев(11:0), Фер Плеј(4:2) и Караорман(11:3). Во 1/4 се сретнавме со Тотал Фудбал (6:0) , ... Read More »