Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 260)

Петлиња

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига ја совлада екипата на Спорт Ефе

vardarfans-detska-liga

Фудбалерчињата  на Вардар од генерација родени “2004“ година го задржува максималниот број на освоени бодови во пролетниот дел од детската фудбалска лига. Избраниците на тренерот Филип Арсовски  вчера забележаа нова победа, тие настапија само со ФК Вардар (2) и победија во дуелот со екипата на Спорт Ефе. Мечот заврши со резултат  4:0. Read More »

(Фотогалерија) Шкупи и Вардар генер.“2002“ одиграа дерби меч во детската фудбалска лига

8

Вчера на терените на фудбалската федерација на Македонија продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Дербито се одигра во генерација родени “2002“ година помеѓу екипите на Вардар и Шкупи. На крајот подобар беше тимот од Чаир, кој славеше минимално со резултат 0:1. Read More »

Фотогалерија од двата меча на ФК Вардар генер. “2007“ на кој постигнаа една победа и одиграа едно реми

2222222222

На натпреварите во детската фудбалска лига на терените на фудбалскиот клуб Работнички, најмладата Вардарова генерација родени 2007 година одиграа два натпревари. На двата дуела тие забележаа една победа и нерешен резултат. Вардар (1) за противник го имаше тимот на Спорт Ефе. Во еден возбудлив и интересен натпревар, на кој црвено-црните имаа повеќе шанси на крајот славевме со минимални 1:0. Потоа ... Read More »

Победи за ФК Вардар генер. “2003“ и “2005“ во детската фудбалска лига

vardarfans-detska-liga

Денеска на терените на ФК Работнички и ФФМ се одиграa натпревари на генерацијата “2003“ и ”2005” на ФК Вардар. Нашите млади момчиња од генерација родени “2005“ година во целост ги надиграа дечињата од Риниа и славеа со резултат 5:2 (3:2). Исто така свој настап имаше и генерацијата родени “2003“ година, кои беа подобри од екипата на Смиљковци со резултат 4:0 ... Read More »

Вардар генер. ”2006” убедливa денеска, 9 голoви во мрежата на Албарса нашите играчи испорачаа!

vardar-vardarfans-kralevski

Денеска се одигра ново коло во Детската фудбалска лига. Генерацијата ”2006” предводена од Игор Кралевски запиша уште две убедливи победи против тимовите на Албарса 1 и 2. Албарса оваа сезона важи за една од подобрите екипи во лигата, но нашите момчиња доминираа и на двата натпревари, со вкупно 9 постигнати погодоци. Вардар (1) победи со резултат 3:1 со головите на Марко ... Read More »

Нов триумф за ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига, совладана екипата на Спорт Ефе

vardarfasn nova pobeda za 2004

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2004“ година го задржува максималниот број на освоени бодови во пролетниот дел од детската фудбалска лига. Денес избраниците на тренерот Филип Арсовски забележаа нова победа. Тие настапија само со ФК Вардар (2) и победија во дуелот со екипата на Спорт Ефе. Конечниот резултат гласеше 4:0. Првата прилика за отварање на резултатот ја имаше противничкиот ... Read More »

ФК Вардар генер. “2007“ со една победа и нерешен резултат во детската лига

DSC02931

Денес продолжија натпреварите во детската фудбалска лига. Утрово на терените на фудбалскиот клуб Работнички, најмладата Вардарова генерација родени 2007 година одиграа два натпревари. Тие забележаа една победа и нерешен резултат. Најпрво на теренот излезе Вардар (1) кој за противник го имаше тимот на Спорт Ефе. Во еден возбудлив и интересен натпревар, на кој црвено-црните имаа повеќе шанси на крајот славевме ... Read More »

Шкупи го победи Вардар во дербито на генер. “2002“ во детската фудбалска лига

vardarfans prv poraz za gener 2002

Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Дербито се одигра во генерација родени “2002“ година помеѓу екипите на Вардар и Шкупи. На крајот подобар беше тимот од Чаир, кој славеше минимално со резултат 0:1. Тренерот Петар Ѓоргиевски се одлучи за следниве 11-сетмина: Величковски, Ѓоргиевски, Симев, Костовски, Ѓурковски, Давидовски, Трајановски, Речица, Игнатов, Димитров и ... Read More »

Во сабота продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига

бомба во пречка

Во сабота на терените на фудбалската федерација на Македонија и фудбалскиот клуб Работнички ќе биде одиграно ново коло во рамките на детската фудбалска лига. Свои настапи ќе имаа сите Вардарови генерации, а најголемо внимание ќе привлече дербито во генерација родени 2002 година помеѓу екипите на Вардар и Шкупи. Ви го презентираме распоредот на одигрување на сите мечеви на нашите генерации: ... Read More »

Стартува пролетниот дел на фудбалската “Јуниор“ лига

vardarfans-junior-liga-4

На почетокот на месец април ќе започне пролетниот дел од фудбалската Јуниор лига. Овој најнов проект на ФК Вардар кој започна да се реализира од оваа сезона имаше успешен почеток.  Целта на оваа лига е да се прошири низ сите градови во Македонија. За сега свои деца имаме во Охрид, Ресен, Штип и Валандово и Скопје. Фк Вардар генерација “2003“ ... Read More »