Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 262)

Петлиња

Второ и трето место за ФК Вардар генер. “2007“ на турнир во Охрид

slozno-detska-liga-vardarfans

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени 2007 година беа дел од еднодневен меѓународен турнир, на кој учествуваа екипи од Скопје, Битола, Струга, Охрид и Корча ( Албанија). Оваа Вардарова генерација предводена од тренерот Томче Трајановски учествуваше со две свои екипи, кои на крај го освоија второто и треттото место. ФК Вардар (1) одигра шест натпревари на турнирот, на кои забележа ... Read More »

Победа на контролен меч за ФК Вардар генер. “2006“

vardarfans-igor-kralevski

Фудбалскиот клуб на Вардар генер. “2006“ успешно го искористи денешниот ден да одигра пријателски натпревар со екипата на ФК Смиљковци. Мечот се одигра на големиот терен на ФК Работнички и заврши со победа на црвено-црните со резултат 7:4. Инаку се играше 6+1 на теренот, иако оваа генерација предводена од Кралевски своите натпревари во детската лига ги игра со 4+1 играчи. ... Read More »

ФК Вардар генер. “2005“ со победа против Куманово и пораз од Металург во детската лига

vardarfans generacija 2005

Денес на терените на фудбалскиот клуб Работнички се одиграа натпревари во детската лига за генерации родени “2005“, “2006“ и “2007“ година. Избраниците на Зоран Петковски, генерација родени “2005“ забележаа половичен успех од една победа и пораз во дуелите со своите противници. ФК Вардар (2) генер. “2005“ беше сигурен во дуелот со своите врсници од Куманово, остварувајќи убедлива  победа. Конечниот резултат ... Read More »

ФК Вардар генер. “2006“ одиграа две реми средби, генер. “2003“ поразена, генерац. “2002“ со службена победа

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Денеска на терените на фудбалската федерација на Македонија својот дуел од детската лига го одиграа ФК Вардар генерација “2003“ предводена од Ане Андовски. Оваа генерација се сретна со врсниците од  екипата на ФК Фортуна. Во овој цврст дуел помеѓу две силни екипи на теренот поуспешни се покажаа играчите тимот на Фортуна кои однесоја минимална победа. Во првиот дел кој изобилуваше ... Read More »

ФК Вардар генер. “2004′ не запира со победите, нова “жртва“ беше екипата на Гоблен од Куманово

vardar fans 25

Денес продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Можеби најдобрата генерација во пролетниот дел од сезоната, родени “2004“ година продолжуваат со победите, најавувајќи дека се наоѓаат во одлична форма. Совладана беше екипата на Гоблен, со убедлив резултат од 9:1. Уште од првите секунди на натпреварот, избраниците на Филип Арсовски му дадоа до знаење на противникот дека нема што да бара на ... Read More »

Во сабота продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига

vardarfans-detska-liga

Во сабота продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига. Настапи ќе имаат сите Вардарови генерации и тоа “2002“, “2003“ и “2004“ на терените на фудбалската федерација на Македонија и “2005“, “2006“ и “2007“ година на терените на фудбалскиот клуб Работнички. Ви го презентираме распоредот на одигрување мечеви на сите наши категории: ФК Вардар генер. “2002 – Сарај  12:00 ( терен бр. ... Read More »

Eдна победа и минимален пораз за ФК Вардар генер. “2005“ во детската лига

vardarfans-detska-liga

Вчера своите мечеви во детската лига ги одигра и ФК Вардар генерација “2005“, тие се сретнаа со Албарса и со екипата на Форца. ФК Вардар (2) оствари триумф 11-2 во дуелот со Албарса, а пак ФК Вардар (1) беше минимално поразен од ФК Форца со 2-1. ФК Вардар (2) генер. “2005“ после нерешениот резултат во минатото коло против екипата на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победа и пораз за ФК Вардар генер. ”2005”

vardarfans-detska-liga

Вчера своите мечеви во детската лига ги одигра и ФК Вардар генерација “2005“, тие се сретнаа со Албарса и со екипата на Форца. ФК Вардар (2) оствари триумф од 11-2 во дуелот со Албарса, а пак ФК Вардар (1) беше минимално поразен од ФК Форца со 2-1. Овој натпревар против Форца нашите момчиња го загубија на крајот на натпреварот, според ... Read More »

Избраниците на Кралевски Вардар генер.2006 нижат победи во детската лига, тие забележаа две победи со Њу Старс

david-gulabov-vardarfans

Денес на терените на ФК Работнички во скопскиот градски парк се одиграа мечевите во детската лига. Свој настап имаа и избраниците на Игор Кралевски ФК Вардар герерација “2006„ , тие играа 4+1 во две полувремиња по 15 минути против екипата на ФК Њу Старс. Фк Вардар(1) и ФК Вардар(2) генер. “2006“ остварија сигурни победи со овој противник. Првиот меч се ... Read More »

Фк Вардар генер. “2004“ продолжува со победи во детската лига

vardar fans-5

Нови две победи за фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2004“ година. Избраниците на Филип Арсовски беа подобри во дуелите со екипите на Драчево и Милано. Први кои отворија од Вардаровите екипи на терените на ФФМ беше Фк Вардар (2) генер. “2004“. Противник ни беше екипата на Драчево, која ја победивме со убедлив резултат од 5:0. Младите Вардарци беа подобра екипа ... Read More »