Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 220)

Петлиња

(Фотогалерија) Две нови победи за генерација “2005“ во шестото коло на детската лига

3

Две нови победи за фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2005“ година. Тие вчера во рамките на шестото коло од детската лига одиграа два натпревари на кои забележаа победи. Вардар (1) го победи тимот на Металург (3:1), додека Вардар (2) беше поуспешен од екипата на Сарај (3:2). Интересено е тоа што двата меча ги добивме со резултатски пресврт. Погледнете ја ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар (1) генер. “2006“ го победи Кул Здравје во детската лига

vardarfans-4

Вардаровата генерација “2006“ забележа две убедливи победи во рамките на шестото коло од детската лига. Избраниците на Филип Арсовски беа активни со двете свои екипи. Вардар (1) го победи Кул Здравје (7:1), додека Вардар (2) беше подобар од Шкупи (8:1) Погледнете ја фотогалеријата од победата на Вардар (1) против тимот на Кул Здравје. Read More »

Нови две победи за генерација “2006“ во детската лига

rt

Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија се одигра ново коло во детската фудбалска лига. Настап имаше и Вардаровата генерација родени “2006“ година. Вардар (1) продолжи со стопроцентниот ефект во лигата, забележувајќи нова победа. Противник ни беше екипата на Кул Здравје која ја совладавме со резултат 7:1. Првиот удар кон противничкиот гол го имаше Давид Голубов. Набргу успеваме да ... Read More »

Продолжува победничкиот поход на генерација “2005′, Цветков јунак за Вардарци кои остануваат со максимален број на освоени бодови

vardarfans-gener-2005

Нови две победи за Вардаровата генерација родени “2005“ во детската фудбалска лига. Избраниците на Игор Кралевски денес на терените на ФФМ одиграа два натпревари кои ги добија, со што ја продолжија серијата на победи. Вардар (1) за противник ја имаше екипата на Металург, која ја доби со резултат 3:1. Иако противникот прв успеа да поведе, сепак до крајот на мечот ... Read More »

Две победи за Вардар генер. “2007”

vardarfans-gogov

Најпрвин на теренот истрча Вардар (1). Нашиот тим славеше победа над ФК Куманово со резултат 8:3 (5:2). Нашите момчиња уште во првата минута од мечот ја начнаа мрежата на кумановци, и наговестија дека и на овој натпревар се расположени за голови. Прв во листата на стрелци се запиша Александар Грашевски. Вториот гол беше дело на Борјан Томовски, кој со прецизен ... Read More »

Шампионската генерација “2004“ продолжува да реди победи во детската лига

vardarfans-naslovna

Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Вардаровата генерација “2004“ и по одигрување на денешното коло останува со максимален број на освоени бодови. Двете екипи на Ане Андовски денес слабеа во дуелите со екипите на Спорт Ефе и Куманово. Најпрво натпревар утрово одиграа Вардар(2) против тимот на Спорт Ефе. Овој меч го добивме ... Read More »

Убедлива победа за Вардар генер. ”2008”

vardarfans-gogov

Денеска нов натпревар на терените на ФК Работнички одигра и најмладата генерација на ФК Вардар, генерацијата 2008. Нашите млади момчиња продолжија да редат победи, овој пат нашиот тим со “петарда” во својата мрежа го испрати дома тимот на ФК Спорт Ефе. Нашиот тим уште по првиот дел го реши прашањето околу победникот на овој натпревар. По првиот дел нашите момчиња имаа ... Read More »

Штип домаќин на 5. коло од фудбалската Вардар Јуниор лига (распоред)

vardarfans junior liga

Во  понеделник на 24 октомври на програмата е новото, петто коло во фудбалската Вардар Јуниор Лигата. Ова ново есенско коло  ќе го има за домаќин  градот Штип. Натпреварите ќе се играат со почеток во  11-30 часот на игралиштето со вештачка трева. Ќе има четири мечеви, две во генерацијата за момци редени 2006 година и кај повозрасните генерацијата 2005 исто така ... Read More »

ФК Вардар го освои второто издание на турнирот “Гази Баба Куп 2016“, кај генерација родени “2003“ година

t-660x330

Вардаровата генерација родени “2003“ година е освојувач на вториот младински турнир за оваа генерација, “Гази Баба Куп 2016“ , кој се играше на стадионот Борис Трајковски и терените на фудбалската федерација на Македонија. Овој турнир беше под покровителство на Општина Гази Баба и ОФС Гази Баба, на кој учествуваа 15 екипи од неколку градови од Македонија. Избраниците на Томче Трајановски ... Read More »

ФК Вардар со генер. 2006 и 2007 ќе учествува на меѓународниот турнир “Кул куп“ (распоред)

vardarfans-prvo-mesto-za-gener-20061

Годинава во период од 22-24 октомври ќе се одржи второто издание  меѓународниот турнир “Кул куп 2016“ . Во него ќе земат учество две вардарови генерации. Генерацијата родени 2007 и помали и генерацијата 2006 и помали ќе учествуаат од нашите генерации на овој силен турнир. Лани исто така овие две генерации играа на истиот турнир и имаа одлични резулати на истиот. Фк ... Read More »