Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 228)

Петлиња

Одреден списокот на играчи, кои ќе настапат за Фк Вардар генер. “2004′ на турнирот во Сандански

vardarfans spisok

Фудбалскиот клуб на Вардар, генерација родени “2004“ година ќе учествува на “Балканика Куп“ , турнир кој ќе се одржи во Сандански (Бугарија) во периодот од 17-21-ри февруари. Нашите млади надежи ќе се натпреваруваат во групата 1, заедно со екипите на ЦСКА Софија, Престиж Кариана, Фк Охрид и Фк Орлетата. Во оваа генерација има две групи, составени од вкупно 5 екипи. На ... Read More »

Познати имињата на играчите за Фк Вардар генер. “2005“ кои ќе настапат на турнирот во Бугарија

vardarfans-generacija-2005-pregled-660x330

Фк Вардар генерација родени “2005“ година во среда ќе отпатува за Сандански ( Бугарија), каде во периодот од 17-21-ри февруари ќе учествува на силен меѓународен турнир. Тие ќе бидат во групата 2, со екипите на ЦСКА Софија, Фк Метал 2002, Фк Векта, ОФК Вихрен Сандански и Фк Царско Село (Софија). Тука екипите ќе бидат поделени во две групи, од по шест ... Read More »

Двете екипи на Фк Вардар генер. “2005“ ја победија Форца на контролни натпревари

vardrafans-gener-2005-tim-1

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација “2005“ ги одработува последните подготовки, пред заминувањето во Сандански ( Бугарија), каде во периодот од 17-21 феверуари ќе учествува на силен меѓународен турнир. Избраниците на Зоран Петковски вчера во населбата Аеродром одиграа два контролни натпревари со двете екипи на фудбалскиот клуб Форца. Фк Вардар (1) се сретна со тимот на Фк Форца (1) и забележа ... Read More »

Фк Вардар генер. “2003“ подобра од генер. “2004“ на контролен натпревар

vardarfans-1314-660x330

Денес на новиот спортски комплекс во населбата Хиподром, меѓусебен контролен натпревар одиграа Фк Вардар генерации родени 2003 и 2004 година. Секако поуспешни беа повозрасните, кои забележаа победа со резултат од 10:2. Инаку се играше тгри полувремиња по 20 минути. Уште во првата четвртина на мечот, избраниците на Ане Андовски имаа високо водство од 3:0, кое само го зголемуваа до крајот ... Read More »

Третта победа на контролните натпревари за Фк Вардар генер. “2006“

vardarfans-finale-za-generacija-2006-660x330

Црвено-црната фудбалска генерација родени “2006“ година ја забележаа и треттата победа на контролните натпревари, пред почетокот на пролетниот дел од сезоната во детската лига. Избраниците на Кралевски овој пат беа поуспешни од генерацијата на Фамос, која за една година е повозрасна од Вардарци, односно момчиња родени “2005“ година. Натпреварот се одигра на теренот под Кале на дождливо време и заврши ... Read More »

Контролни натпревари на младинските фудбалски категории

vardarfans-18

Младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар продолжуваат со подготовките и одигрувањето на контролни натпревари, пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Денес со почеток од 11:45 часот на теренот во населбата Хиподром, пријателски натпревар ќе одиграат Фк Вардар генерации родени “2003“ и “2004“ година. Во Аеродром контролни натпревари ќе одиграат и двете екипи на генерацијата родени “2005“ година. На претходните ... Read More »

Фк Вардар генерација “2007“ победи на три контролни натпревари

vardarfans generacija 2007

Фк Вардар генерација родени “2007“ година максимално го искористува подготвителниот период за одигрување на контролни натпревари, за подигнување на формата пред почетокот на пролетниот дел од детската лига. Оваа најмлада екипа предводена од тренерот Томче Трајановски тренира три пати неделно во Никола Карев и до моментов одигра три контролни натпревари со различни екипи. Сигурно дека постои задоволство од прикажаните игри ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генер. “2002“ одигра контролен натпревар со Црвена Ѕвезда

vardarfans foto-1

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2002“ година, викендов во Дојран одиграа контролен натпревар со своите врсници од Црвена Ѕвезда. Натпреварот заврши со победа на Белградскиот тим со резултат 2:0. Овој дуел се играше во две полувремиња по 35 минути. Ви пренерсуваме неколку фотографии од овој пријателски натпревар. Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генер. “2004“ одржаа тренинг во “Хиподром“

vardarfans 2004

Денеска по завршувањето на тренингот на младинците и меѓусебниот меч на пионерите и кадетите на фудбалскиот црвено-црн колектив, трети кој го почуствуваа вештачкиот тревник во тренинг центарот во скопската населба “Хиподром“ беа младите надежи родени 2004 година под водство на тренерот Филип Арсовски. Тие поделени во два тима по стандардното загревање одиграа меѓусебен меч на половина терен. Ви пренесуваме фотографии ... Read More »

Фк Вардар ген. “2006“ подобра од Њу Старс, ген. “2002“ загуби од Ц. Звезда на контролни натпревари

vardarfans-prvo-mesto-za-generacija-20061-660x330

Контролни натпревари на фудбалските Вардарови генерации родени “2002“ и “2006“ година, како дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната во детската лига. Избраниците на Кралевски, Фк Вардар генерација “2006“ ја остварија втората победа на контролните натпревари во новата година, овој пат против екипата на Њу Старс. Мечот се одигра под Кале на теренот со вештачка трева и заврши со ... Read More »