Monday ,27 January 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 228)

Петлиња

Фк Вардар генер. “2006“ го прегази Работнички, победи и за генерација “2007“

vardarfans pobedi za generaciite 2006 i 2007

Денес на терените на ФФМ , се одиграа натпреварите од 4 коло на детската лига. Свои настапи имаа Вардаровите генерации родени “2006“ и “2007“ година. Требаше да биде вистинско дерби, мечот помеѓу фудбалските категории на Вардар и Работнички, родени “2006“ година. Но од зборот дерби, немаше ниту А. Во двата натпревари избраниците на Игор Кралевски во вистинска смисла на зборот ... Read More »

Резултати од третото коло во детската лига, во која настапуваат Вардаровите генерации

vardarfans generacija 2005

Изминатиов викенд се одигра третото коло во детската лига, во која со успех учествуваат Вардаровите генерации. Сите наши категории беа успешни, во ова коло забележавме вкупно 8 победи 1 нерешен резултат и 1 пораз. Ви ги презентираме сите резултати од натпреварите и стрелците од истите. -Фк Вардар генер. “2002“  Тренер: Павел Неделковски Вардар- Милано  4:0  -Марио Илиевски (2), Дарко Димитров ... Read More »

Трето коло во детската лига, победи за Вардаровите генерации “2004“ и “2005“

vardarfans treto kolo detska liga

Викендов се одигра третото коло во детската лига. Свои настапи имаа генерациите на фудбалскиот клуб Вардар, дечиња родени “2004“ и “2005“ година. Двете генерации настапија со свои два тима и сите забележаа победи. Фк Вардар (1) генерација “2004“ за противник го имаше тимот на Гоблен од Куманово. Избраниците на Филип Арсовски без поголеми проблеми, сосема очекувано на крајот се радуваа ... Read More »

Нови победи во детската лига за Фк Вардар генер. “2002“ и “2003“

vardarfans novi pobedi vo detskata liga

Без поголеми проблеми и во третото коло на детската лига, за Вардаровите генерации “2002“ и “2003“. Двете екипи забележаа нови убедливи победи. Фк Вардар генерација “2002“ предводена од Павел Неделковски не дозволи изненадување во дуелот против Милано. Конечниот резултат гласеше 4:о, што беше актуелен уште по првото полувреме. По два погодоци постигнаа Марио Илиевски и Дарко Димитров. Ова е трета ... Read More »

Детска лига: Фк Вардар генер. “2006“ и “2007“ со нови натпревари

vardar fans treto kolo detska liga

Вчера на терените на ФФМ , се одигра третото коло во рамките на детската лига. Свои настапи имаа Вардаровите генерации “2006“ предводени од Кралевски и “2007“ чиј тренер е Томче Трајановски. Фк Вардар генерација “2006“ забележа една победа и еден нерешен резултат. Првиот тим на Вардар ремизираше со Форца. Иако поведовме со 1:0 и имавме многу неискористени шанси, казната стигна ... Read More »

Дарко Сековски: Најважно ми е Вардар да победи, ми се исполни желбата во финале да дадам водечки гол од слободен удар

vardrafans intervju so darko sekovski

ИНТЕРВЈУ со Дарко Сековски, кој настапува за фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. На првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“ кој се играше во Скопје, Дарко со својата екипа го освои првото место. Тој беше втор најефикасен играч кај црвено-црните, постигнувајќи вкупно 10 голови. Ве запознаваме, кој е всушност Дарко Сековски, кога се неговите први почетоци со фудбалот и ... Read More »

Прво место за Фк Вардар генер. “2006“ на првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“

vardarfans prvo mesto za gener 2006

Фудбалскиот клуб Вардар има со кого да се гордее, во изминативе денови. Нивните дечиња кои се родени “2006“ година на убедлив начин го освоија првото издание на меѓународниот турнир “Кул куп 2015“ . Овој турнир се одржуваше три дена во Скопските населби Карпош и Кисела вода. На него учество земаа две генерации на Вардар, фудбалери родени “2006“ и “2007“ година. ... Read More »

Фк Вардар генерација “2007“ го освои третото место на “Кул куп “2015“

vardarfans treto mesto generacija 2007

Изминативе три дена во населбите Карпош и Кисела вода се играше првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“. Самата организација беше на едно највисоко ниво, со голем број на екипи. На него учество земаа и две наши фудбалски генерации, момчиња родени 2006 и 2007 година. Генерацијата “2007“ која ја предводи тренерот Томче Трајановски настапуваше со две свои екипи. Едниот тим на ... Read More »

Фк Вардар генер. “2006“ учесник на првиот меѓународен турнир “Кул Куп 2015“

vardarfans generacija 2006

Во саботата официјално започна првиот меѓународен фудбалски турнир “Кул куп 2015“ , кој се одржува во Карпош и Кисела вода. На него учество зема и фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. Избраниците на Игор Кралевски во група се најдоа со екипите на Риниа, Албарса и фудбал старс-Кочани. Во првото коло, нашите млади надежи беа подобри од Ринија, забележувајќи минимална ... Read More »

Комплетни резултати од второто коло на детската лига

vardarfans prijatelski mec

Викендов се одигра второто коло во детската лига, во која настапуваат Вардаровите категории. Нашите млади надежи постигнаа одлични резултати, забележувајќи голем број на победи. Ви ги презентераме сите резултати на Вардаровите генерации и стрелците од нивните натпревари: -Фк Вардар генерација “2002“ Тренер: Павел Неделковски 1. Вардар – Шкупи 5:0  – Игнатов (2), Трајановски, Давидовски и Андреев. -Фк Вардар генерација “2003“ ... Read More »