Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 249)

Петлиња

ФК Вардар генер. “2003“ надмоќна, со две победи се најде на завршниот турнир во детската лига

vardarfans gener 2003

Денес на терените на фудбалската федерација на Македонија започнаа елиминациските натпревари од детската лига. Фудбалскиот клуб на Вардар, генерација родени “2003“ година успеа да оствари две победи и да се пласира на завршниот турнир во оваа лига. Прв противник ни беше екипата на Шкупи, против која остваривме триумф со 3:0. Првите пет минути од мечот поминаа без некоја прилика за ... Read More »

Вардар (1) и (2) генер. ‘2004“ со победи го започнаа елиминацискиот дел од детската лига

vardarfans dve pobedi

Утрово започнаа елиминациските натпревари во детската лига, за генерации родени “2003“ и “2004“ година. Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2004“ година со триумф го започнаа овој дел од разигрувањето. Прв противник ни беше екипата на Шкупи, која беше убедливо совладана со резултат 3:0. Стрелци на головите беа Георг Стојановски (2) и Марио Ричков. Натпреварот започна со целосна доминација за ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2002“ триумфално со Скупи

nas

Вчера момчињата од фудбалскиот клуб  Вардар генерација родени “2002“ година се пласираа на завршниот турнир на најдобрите осум екипи во детската лига. Тие на терените  на фудбалската федерација на земјава  одиграа дуел со ФК Скупи, во истиот  нашите млади црвено-црни надежи беа подобри, конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Стрелци на погодоците беа :  Леонид Игнатов (2) и Трајановски.   Read More »

ФК Вардар генер. “2002“ се пласираше на завршниот турнир во детската лига

DSC05224

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2002“ година се пласираа на завршниот турнир на најдобрите осум екипи во детската лига. Вечерва на терените на фудбалската федерација на Македонија, нашите млади надежи беа подобри од екипата на Скупи. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Тренерот Петар Ѓорѓиевски се одлучи за следниов состав: Величковски, Ѓоргиевски, Симев, Костовски (к), Ѓурковски, Давидовски, Гугуљанов, ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ФК Вардар генер. “2002“ успешно ја помина првата пречка за пласман на завршниот турнир во детската лига

vardarfans-39

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2003“ први старуваат со елиминациските натпревари од детската лига. Нашите млади надежи забележаа победа против екипата на Албарса. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 5:2. Покрај постигнатите голови имавме уште многу шанси да забележиме поубедлив триумф, кои за жал останаа неискористени. Леонид Игнатов постигна два гола, додека по еден беа дело на Далибор Костовски, ... Read More »

Ивица Глигоровски:“Вардар лигата“ ќе претставува предизвик за сите деца, за нови докажувања, а желба на секое дете е да заигра за најголемиот клуб во Македонија

vadarfans rudar junior

Најновиот проект на фудбалскиот клуб Вардар “Јуниор“ лигата во својата прва година како пробен проект успешно се изведува и реализира низ неколку градови на Македонија. Целта на нашиот клуб е лигава да добие што поголем замав и да се прошири низ целата територија. Во лигата се вклучени единаесет фудбалски школи, кои секој викенд имаат натпревари во различни возрасни генерации. Една ... Read More »

Со “петарда“ Генерација “2002“ ја победи Албарса во првиот меч од разигрувањето

naslov

Денес своите мечеви од разигрувањето во детската лига  ги започна ФК Вардар генерација  “2002“. Тие одиграа натпревар  денес  на терените на ФФМ,  противник  ни биде екипата на Албарса на која и нанесовме пораз . Бидејќи  излеговме  како победници на овој дуел, утре (четврток) ќе играме со екипата на Скупи, која беше подобра во дуелот со Работнички. Овој меч ќе се игра на ... Read More »

Започнуваат елиминационите натпревари во детската лига

8

Веќе од денес започнуваат елиминационите натпревари во детската фудбалска лига. Познати се противниците за сите Вардарови екипи, против кои ќе разигруваат за едно од првите две места во скопскиот регион, кои на крај ќе носат учество на завршниот турнир на кој ќе учествуваат осум екипи. Први своите натпревари од разигрувањето ќе ги започне ФК Вардар генерација родени “2002“ кои својот ... Read More »

Прво место за генерациа “2003“ во детската лига, без примен погодок на осум натпревари

vardarfans-generacija-2003

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени „2003“ година го заврши регуларниот дел од детската лига, убедливо на првото место на табелата. Во пролетниот дел беа забележан девет победи, еден нерешен резултат и два порази, кои беа единствени во текот на целата сезона за избраниците на Ане Андовски. Ако се додадат десетте победи од есенскиот дел, без ниту еден нерешен резултат ... Read More »

Преглед на пролетниот дел од сезоната за генер. “2002“, само еден пораз со 47 постигнати голови

vardarfans generacija 2002

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2002“ година го заврши регуларниот дел од детската лига на првото место на табелата. Со вкупно 16 победи, еден нерешен резултат и само еден пораз, оваа Вардарова генерација заврши убедливо на врвот во својата категорија. Во пролетниот дел од регуларниот дел на сезоната, избраниците на Петар Ѓорѓиевски остварија седум победи, еден пораз и еден ... Read More »