Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 279)

Петлиња

Фк Вардар генерација “2007“ победник на меѓународен турнир во Битола

vardarfans 2007 1

Нашите најмлади Вардарови генерации продолжуваат со успеси и добри резултати на турнирите, на кои настапуваат. Фк Вардар генерација “2007“ е освојувач на силен меѓународен турнир во Битола, на кој учествуваа околу 15 екипи. Имаше тимови и од соседните Србија и Грција. Оваа генерација ја предводи Игор Кралевски кој е поранешен репрезентативец и играч на неколку прволигашки екипи во Македонија. Со ... Read More »

Леонид Игнатов: Секој постигнат успех за мене има големо значење

vardarfans ignatov

Фк Вардар генерација “2002“ беше победник на јубилејното 10-то издание на традиционалниот турнир во Кочани. Турнирот се одржува по повод 7-ми септември, денот на ослободување на Кочани и 8-ми септември, денот на независноста на Р.Македонија. На него учествуваа четири екипи и се играа полуфинални и финални мечеви.  Вардарци беа убедливи во двата дуели, против Слога 2934 (2:0) и во финалето ... Read More »

Фк Вардар “генерација 2002“ го освои традиционалниот турнир во Кочани

vardarfans 2002

Продолжуваат успесите за најмладите Вардарови генерации кои не претставуваат на турнирите каде настапуваат. Фк Вардар генерација “2002“ која ја предводи тренерот Павел Неделковски е победник на традиционалниот турнир во Кочани, кој се одржува по јубилејен 10-ти пат. Овој турнир прераснува во голема традиција, по повод 7 септември, тоа е денот на ослободување на Кочани и 8 септември, денот на независноста ... Read More »

Лука Стојковски е пример за секој кој сака да успее, во тоа што вистински го сака

vardrafans luka

Лука Стојковски е вистински пример за еден спортист, кој сака да успее во тоа што го посакува. Ова младо момче има само 12 години и со успех го носи црвено-црниот дрес уште од мали години. Настапува за генерацијата “2003“ и претставува блескава голманска иднина за Вардар и Македонскиот фудбал. Решивме да направиме интервју со Лука и поблиску да ве запознаеме ... Read More »

Марио Ричков: Одлично се прикажавме и мислам дека ова е голем успех за нас

vardarfans mario rickov

Две наши Вардарови генерации учествуваа на третото издание на силниот меѓународен турнир во Благоевград (Бугарија). Во конкуренција на силни екипи, Фк Вардар генерација “2004“ го освои четвртото место, додека генерација “2003“ заврши на шестото место. -Овој турнир претставуваше големо искуство за мене и моите соиграчи. Остваривме одличен резултат со освојување на 4 место, ова беше јак турнир на кој учествуваа ... Read More »

Лука Стојковски и Стефан Тасев-голманските надежи на Фк Вардар

vardarfans luka i stefan

На неодамна завршениот турнир во Благоевград ( Бугарија) за фудбалери родени “2003“ и “2004“ , свои позитивни впечатоци оставија голманите на Вардаровите категории кои се натпреваруваа на турнирот. Фк Вардар генерација “2004“ го освоија одличното четврто место и играа во полуфиналето. За најдобар голман на турнирот, на крајот беше прогласен Вардаровиот чувар на мрежата од оваа генерација, Стефан Тасев кој имаше ... Read More »

Вардаровите генерации гордо не претставија на турнирот во Благоевград

vardarfans turnir

Изминатиов период две наши генерации, фудбалери родени “2003“ и “2004“ учествува на третото издание на младинскиот меѓународен турнир во Благоевград (Бугарија). Генерацијата родени “2004’ која ја предводи Филип Арсовски го освоија четвртото место на овој турнир. Голем успех за овие млади момчиња беше пласманот во полуфиналето и во четирите најдобри екипи. Во групата забележаа две победи и еден пораз, што ... Read More »

Младите Вардарци ги победија врсниците од Ботев – Бугарија

11990472_531843326963455_3990405690217668595_n

Продолжија натпреварите на турнирот во Благоевград. Младите Вардарци ( генерацијата 2004) вчера ги победија врсниците од Бугарија од тимот на Ботев Пловдив со резултат 3:2. Стрелци на погодоците за нашата екипа беа Горазд Попов, Марио Ричков и Георг Стојановски. Претходно во групата одигравме уште два натпревари на кои забележавме една победа и еден пораз. Триумфиравме против Левски ( 2:0), а ... Read More »

Започна турнирот во Благоевград, Вардаровите генерации “2003“ и “2004“ ги одиграа првите мечеви

ФК Вардар- Генерација “2003“

Започна третото издание на младинскиот меѓународен турнир во Благоевград ( Бугарија). На овој турнир отпатуваа две наши генерации, фудбалери родени “2003“ и “2004’. Натпреварите ќе се играаат на стадионот “Христо Ботев“ и на теренот во местото “Рилци“. Мечевите ќе се играат во две полувремиња, кои ќе траат по 25 минути. Само последните натпревари за пласман ќе се играат по 30 ... Read More »

Тасев, Каровски и Стојановски, најдобар голман, играч и стрелец на “Фер плеј куп“

vardarfans najdobri poedinci

Вардаровата генерација, фудбалери родени “2004“ го освоија првото место во својата категорија на младинскиот меѓународен турнир “фер плеј куп’ ,кој се играше во Охрид. Со вкупно шест победи и само еден пораз, избраниците на Филип Арсовски се вратија во Скопје со освоено прво место. За да биде успехот поголем, тројца играчи од Вардар ги освоија поединечните награди за најдобар голман, ... Read More »