Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 277)

Петлиња

Нови победи во детската лига за Фк Вардар генер. “2002“ и “2003“

vardarfans novi pobedi vo detskata liga

Без поголеми проблеми и во третото коло на детската лига, за Вардаровите генерации “2002“ и “2003“. Двете екипи забележаа нови убедливи победи. Фк Вардар генерација “2002“ предводена од Павел Неделковски не дозволи изненадување во дуелот против Милано. Конечниот резултат гласеше 4:о, што беше актуелен уште по првото полувреме. По два погодоци постигнаа Марио Илиевски и Дарко Димитров. Ова е трета ... Read More »

Детска лига: Фк Вардар генер. “2006“ и “2007“ со нови натпревари

vardar fans treto kolo detska liga

Вчера на терените на ФФМ , се одигра третото коло во рамките на детската лига. Свои настапи имаа Вардаровите генерации “2006“ предводени од Кралевски и “2007“ чиј тренер е Томче Трајановски. Фк Вардар генерација “2006“ забележа една победа и еден нерешен резултат. Првиот тим на Вардар ремизираше со Форца. Иако поведовме со 1:0 и имавме многу неискористени шанси, казната стигна ... Read More »

Дарко Сековски: Најважно ми е Вардар да победи, ми се исполни желбата во финале да дадам водечки гол од слободен удар

vardrafans intervju so darko sekovski

ИНТЕРВЈУ со Дарко Сековски, кој настапува за фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. На првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“ кој се играше во Скопје, Дарко со својата екипа го освои првото место. Тој беше втор најефикасен играч кај црвено-црните, постигнувајќи вкупно 10 голови. Ве запознаваме, кој е всушност Дарко Сековски, кога се неговите први почетоци со фудбалот и ... Read More »

Прво место за Фк Вардар генер. “2006“ на првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“

vardarfans prvo mesto za gener 2006

Фудбалскиот клуб Вардар има со кого да се гордее, во изминативе денови. Нивните дечиња кои се родени “2006“ година на убедлив начин го освоија првото издание на меѓународниот турнир “Кул куп 2015“ . Овој турнир се одржуваше три дена во Скопските населби Карпош и Кисела вода. На него учество земаа две генерации на Вардар, фудбалери родени “2006“ и “2007“ година. ... Read More »

Фк Вардар генерација “2007“ го освои третото место на “Кул куп “2015“

vardarfans treto mesto generacija 2007

Изминативе три дена во населбите Карпош и Кисела вода се играше првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“. Самата организација беше на едно највисоко ниво, со голем број на екипи. На него учество земаа и две наши фудбалски генерации, момчиња родени 2006 и 2007 година. Генерацијата “2007“ која ја предводи тренерот Томче Трајановски настапуваше со две свои екипи. Едниот тим на ... Read More »

Фк Вардар генер. “2006“ учесник на првиот меѓународен турнир “Кул Куп 2015“

vardarfans generacija 2006

Во саботата официјално започна првиот меѓународен фудбалски турнир “Кул куп 2015“ , кој се одржува во Карпош и Кисела вода. На него учество зема и фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. Избраниците на Игор Кралевски во група се најдоа со екипите на Риниа, Албарса и фудбал старс-Кочани. Во првото коло, нашите млади надежи беа подобри од Ринија, забележувајќи минимална ... Read More »

Комплетни резултати од второто коло на детската лига

vardarfans prijatelski mec

Викендов се одигра второто коло во детската лига, во која настапуваат Вардаровите категории. Нашите млади надежи постигнаа одлични резултати, забележувајќи голем број на победи. Ви ги презентераме сите резултати на Вардаровите генерации и стрелците од нивните натпревари: -Фк Вардар генерација “2002“ Тренер: Павел Неделковски 1. Вардар – Шкупи 5:0  – Игнатов (2), Трајановски, Давидовски и Андреев. -Фк Вардар генерација “2003“ ... Read More »

Лука Јаневски е “новиот Мутибариќ“

vardarfans luka janevski

Дали е на повидок заменикот на легендарните Драган и Слободан Мутибариќ, оставаме времето да покаже. Лука Јаневски има само осум години и според мислењето на многумина тренери во младинските категории, се смета за новиот“ Мутибариќ. Веќе три месеци тренира во фудбалскиот клуб Вардар и подеднакво настапува за генерациите “2006“ и “2007“ кои се натпреваруваат во детската лига. Интересно е што ... Read More »

Победи за Фк Вардар генер. “2002“ и “2003“ во второто коло на детската лига

vardarfans generacii 2002-i-2003

Победи во второто коло на детската лига и за Вардаровите генерации, фудбалери родени “2002“ и “2003“. Фк Вардар генерација “2002“ која ја предводи Павел Неделковски, беше убедлива во ова коло. Противник им беше тимот на Шкупи, кој високо го поразија со 5:0. Натпреварот се играше во две полувремиња, секое по 30 минути. Уште по првиот дел имавме високо водство од ... Read More »

Една победа и пораз за Фк Вардар генер. “2004“ во детската лига

vardarfans 2 kolo detska liga

Викендов се одигра второто коло во детската лига. Свој настап имаше генерација “2004“ која ја предводи тренерот Филип Арсовски. Натпреварите се играат на терените на фудбалската федерација на Македонија. Се играат две полувремиња, по 20 минути. Оваа генерација настапува со две екипи, кои забележаа една победа и еден пораз. Првиот тим на Фк Вардар генерација “2004“ беше поразен од своите ... Read More »