Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > Фотогалерии (page 85)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Доделување награди за бронзените екипи на РК Вардар на одиграниот турнир во Белград

g2

Од 27-29 декември три екипи на ракометниот клуб Вардар беа дел од силен меѓународен турнир кој се играше во главниот град во Србија. На крајот две наши екипи завршија на третото место, додека една беше четвртопласирана. Машката екипа родени 1999/2000 беше предводена од тренерскиот тандем, Чивлачки-Петковски и го освои третото место. Тие во малото финале беа подобри од екипата на ... Read More »

(Фотогалерија) Вардарците Влаќевски и Димитровски одиграа меѓусебно финале

28

Во кугларницата “Мусандра“  се одигра финалето на Поединечното државно првенство во куглање. Во финалето  се сретнаа двајца играчи на кугларскиот колектив Вардар, Влаќевски и Димитровски. Во “братскиот дуел“ победа однесе помладиот Бојан Влаќевски со 3-1 во сетови. Двете први места се црвено-црни. Извештај од мечот може да погледнете тука,  фотографии во продолжение. Мечот имаше голема “емоционална тежина“ за двајцата поради заминувањето ... Read More »

(Фотогалерија) РК Илинден Вардар вредно се подготвува за турнирот „Вардар-Еден живот една љубов″.

14

Под будното око на тренерот Дарко Јанев  младите надежи од РК Илинден Вардар вечерва одржија тренинг. Есенската полусезона во  големиот ракометен црвено-црн проект вардаровата Јуниор лига веќе е зад нас. По крајот на 6.коло следува зимска пауза во лигата, но нема да престанат натпреварувањата во организација на ракометната академија на ракометниот клуб Вардар. Илинденци  се подготвуваат Зимскиот турнир „Вардар-Еден живот ... Read More »

(Фотогалерија) Дојдоа, видоа, победија… Влаќевски- Димитровски се пласираа во финалето, “макпетролци“ лесен залак во 1/2-фин.

15

Државното поединечно првенство своето  полуфиналето го имаше во кугларницата Мусандра.   Двајцата играчи на Макпетрол влегоа во  соочувањата со нашите Димитар Димитровски и Бојан Влаќевски. Нашите момци дојдоа, видоа и  се пласираа во големото финале. Во сетови Димитровски триумфираше 3-1, тој собори вкупно 631 “дрво“.  Влаќевски тргна со победа во првиот сет и веќе по три сета се пласираше понатака ... Read More »

(ФОТО) Се комплетираше 6.коло кај генерација 2006/2009

15492552_10208168952683731_5517617164153305716_n

Викендов во  салата “Кале“ во Скопје   се играше меч 6.коло во ракометната вардарова  Јуниор Лига. На програмата покрај мечеви во машка и женска категорија во повозрасните категории беа  и два меча од генерацијата родени од 2006 до 2009 година. Во ова најмала категорија во која се играат во мешани тимови машки и женски на програмата требаше да има два ... Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Јанев момците од РК Илинден однесоа победа во Јуниор лигата над К.Вода кај генер.2004/05

6

Во спорската сала Кале во рамките на 6.коло од Јуниор лигата, се одигра еден дуел во генерација 2004/05 кај момците. Во тој машкиот дел се сретнаа екипите на РК Илинден и РК Опш. Кисела Вода. Триумф забележаа избраниците на Дарко и Александар Јанев кои продолжуваат со добрите игри во оваа лига. Стартот на натпреварот навестуваше дека РК Илинден ќе стигне до победа, откако ... Read More »

(Фотогалерија) Триумф на момците од Илинден Вардар над Опш.К.Вода во меч од Јуниор лига

11

Во салата Кале денес се играше меч од 6.коло во ракометната Јуниор Лига помеѓу РК Илинден Вардар предводен од Дарко Јанев и РК Општина Кисела Вода Вардар. Момците од скопската населба Илинден дојдоа до победа во меч  кај генерација 2004 и 2005 година. Тие триумфираа со резултат 18-11 (9-6). Read More »

(Фотогалерија) РК Шампион подобар од девојките од К.Вода во меч од Јуниор лигата кај генер.2002/03

16

На Кале продолжи програмата во “Јуниор“ лигата, со натпреварите од 6-то коло. Во женскиот дел кај генерација родени 2002/2003 се одиграа два натпревари, од кој ви донесовме извештаи-види.  Во едниот дуел РК Шампион Вардар под водство на Лина Треноска и Слободан Чивлачки беа подобри од екипата на Опш.Кисела Вода со резултат 12:5, од овој меч ви носиме и фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Девојките на Опш. К.Вода-3 во финишот триумфираа со РК Филип во меч од Јуниор лигата кај генер.2004/05

26

Денес на програмата во  ракометната “Јуниор“ лига беа мечевите  шесттото коло, тие се  играа на Кале. Во женскиот дел кај генерација родени 2004/2005 се одиграа два натпревари. Во едниот меч, кој се играше помеѓу екипите на Опш.Кисела Вода-Вардар 3 и РК Филип Вардар триумф однесоа девојките од Скопје.  Во последните 5 минути се влезе со израмнет резултат 4:4. Сепак финишот ... Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош Вардар триумфално со РК Асови во меч од Јуниор лигата во машка конкуренција кај генер.2004/05

28

Во текот на денешниот ден  во спортскиот рекреативен центар Кале продолжија натпреварите од шесттото коло во ракометната “Јуниор“ лига. Кај момците во генерација 2004/2005 се сретнаа екипите на РК Карпош Вардар  од Куманово и екипата од Кичево РК Асови. Триумфираа кумановци со резултат 20-9  (9-6). Read More »