Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 84)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар свечено ја отвори Академијата

ova e naslov

Предмалку ФК Вардар со свечена цеременија ја отвори Академијата за млади фудбалски надежи зад источната трибина. Нашиот фудбалски клуб е прв во земјава со ваквов простор за идните фудбалери. Истата ја отвори сопственикот на клубот Сергеј Самсоненко, присуствуваше градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, тренерите во младинските школи и други. Истата ја освети Г.Г Стефан арпископот охридски и македонски. На свеченоста ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2004 (1) убедлив на патот до постигнувањето “Најдобри во Скопско-Кумановскиот регион“

13219638_1601047186872999_1236380928_n

ФК Вардар (1) и (2)  генерација родени “2004“ успеа да обезбеди учество на завршниот турнир во детската лига, откако вчера  беа подобри во решавачките натпревари, од екипите на Албарса и Бешикташ. Решавачкиот натпревар за Вардар (1) беше против екипата на Албарса, кој го добивме со резултат 3:о. Апак вчера во првиот дуел прв противник ни беше екипата на Шкупи, која беше убедливо ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2004 (2) обезбеди место на завршниот турнир

5

ФК Вардар (1) и (2)  генерација родени “2004“ успеа да обезбеди учество на завршниот турнир во детската лига, откако вчера  беа подобри во решавачките натпревари, од екипите на Албарса и Бешикташ. ФК Вардар (2) одигра два дуела, оваа наша екипа  беше подобра во дуелот со екипата на Албион. Конечниот резултат на овој дуел гласеше  3:0, во решавачкиот втор дуел игравме против екипата ... Read More »

(Фотогалерија) од натпреварите на генер. “2006“ во детската лига

vardarfans-2

Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени “2006“ година забележа една победа и пораз на вчерашните натпревари, од елиминацискиот дел на детската лига. Вардар (1) беше подобар од екипата на Работнички (5:0), додека Вардар (2) беше поразен од Милано (0:2). Денес со почеток од 10:45 часот го играме решавачкиот натпревар со екипата на Ринија. Погледнете ја фотогалеријата од вчерашните  натпревари на ... Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата “2003“ на ФК Вардар гази како “експресен воз”

naslov

Вчера на терените на фудбалската федерација на Македонија започнаа елиминациските натпревари од детската лига. Фудбалскиот клуб на Вардар, генерација родени “2003“ година успеа да оствари две победи и да се пласира на завршниот турнир во оваа лига. Прв противник ни беше екипата на Шкупи, против која остваривме триумф со 3:0 По првата победа следуваше решавачкиот натпревар, каде се сретнавме со екипата на Милано, ... Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Томче Трајановски ФК Вардар генер.2007 победнички во елиминациските мечеви

1

Денес се играа елиминациските мечеви во детската лига  за ФК Вардар генерација 2007 година, мечевите се играа  на терените на ФК Работнички. ФК Вардар (1) и ФК Вардар (2) во елиминациските мечеви во детската лига предводени од одличниот фудбалски педагог Томче Трајановски дојдоа до два триумфа, совладани беа Македонија Ѓ.П и тимот на Скупи (2). Read More »

(Фотогалерија) Во Јуниор лигата Урдаревски подобар од Бисинов по продолженија во 1/2 финалниот меч за генер.2000/01 (м)

naslov

Денес во спортскиот центар “Јане Сандански“ во ракометната Вардар Јуниор лигата се сретнаа екипите на РК Бисинов-Вардар и тимот на РК Урдарeвски-Вардар. Во овој  меч од   полуфиналето  за момчиња родени во генерацијата 2000/2001 поуспешен беше тимот на Урдаревски по одиграните продолженија  со 23-21,  мечот заврши по 50 минути ракомет ( се играше 2х25) со реми 20-20. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2002“ триумфално со Скупи

nas

Вчера момчињата од фудбалскиот клуб  Вардар генерација родени “2002“ година се пласираа на завршниот турнир на најдобрите осум екипи во детската лига. Тие на терените  на фудбалската федерација на земјава  одиграа дуел со ФК Скупи, во истиот  нашите млади црвено-црни надежи беа подобри, конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Стрелци на погодоците беа :  Леонид Игнатов (2) и Трајановски.   Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерите се вратија на првото место, откако го победија тимот на Металург

vardarfans-3

Важна победа за пионерите на ФК Вардар, од гостувањето на Железарница, против екипата на Металург. Со овие три бода се вративме на првото место на табелата. Стрелци на головите на денешнот меч беа Саит Битиќи и Марко Ѓорѓиевски, за конечен резултат од 0:2. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пом.пионери го победија Металург и останаа во трка за титулата

vardarfans-11

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар го добија дербито со екипата на Металург, во заостанатиот натпревар од 20 првентсвено коло. Избраниците на Сашо Јанев имаа водство од 0:2 по првото полувреме и тоа со двта погодоци од скратен корнер на Давид Астарџиев. Во вториот дел, Металург успеа да намали на 1:2, што беше и конечен резултат на овој натпревар. Со ... Read More »