Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Фотогалерии (page 84)

Фотогалерии

(Фотогалерија) РК Кастратовиќ-2 однесе победа над Филип Вардар кај девојките генер.2004/05 на зимскиот турнир

16

Денес почна вториот викенд на зимскиот турнир “Еден живот-една љубов“  во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се одигра дуел во женска конкуренција во генерацијата 2004/2005 година. Екипата на РК Кастратовиќ-2 однесе победа над екипата од Прилеп, РК Филип Вардар со 11-1 (7-0). Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата генер. “2005“ вредно работи под “палка“ на Игор Кралевски

40

Вардаровата генерација родени “2005“ година веќе трет ден како што се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната. Поради снежните покривки на теренот на академијата, избраниците на Игор Кралевски своите тренинзи ги одработуваат во затворен простор на вештачка трева во населбата Драчево. Се работи на физичка подготовка како и тактички воигрувања во овој почетен дел од подготовките. Тренерот Кралевски бара максимална ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на РК Преспа шампиони кај генер. 2002/03 на зимскиот турнир, РК Шампиони “сребрени“

25

Во финалето  на турнирот Вардар-еден живот, една љубов, кај генерација родени 2002/03 година триумфираше екипата на РК Преспа. Тие играа со тимот на  РК Шампион во финалето и однесоа победа со 28-19. Извештај од овој меч може да погледнете на нашиот сајт-тука, во продолжение неколку фотографии од мечот и од доделување на наградите. Read More »

(ФОТО) Четири ракометарки од Делчево добија поединечни награди, по една за играчи од РК Шампион и РК Филип

lol

Изминативе два дена во четири сали се играше ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов, кој е во организација на нашиот клуб. Познати се веќе победниците во две возрасни генерации во машка и женска конкуренција. Кај девојките родени родени 2000/01 првото место им припадна на РК Делчево-Вардар кој во финалето ја совлада екипата на РК Филип. Третото место беше за РК ... Read More »

(ФОТО) Доделени награди за најдобри поединци во машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-stefan-kocarov

Изминативе два дена во четири сали се играше ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов, кој е во организација на нашиот клуб. Познати се веќе победниците во две возрасни генерации во машка и женска конкуренција. Кај машките родени родени 2000/01 првото место му припадна на РК Филип-Вардар кој во финалето ја совлада екипата на РК Илинден. Третото место му припадна ... Read More »

(Фотогалерија) На зимскиот турнир кај генер. 2000/01 Шампиони момците од РК Филип, Илинден “сребрен“, трето место за ГРК Гостивар

26

На турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“,  во машкиот дел кај генерацијата родени 2000/2001 година првото место му припадна на РК Филип, второпласирана беше одличната екипа на  РК Илинден. Избраниците на Таневски во финалето ги совладаа момците на Јаневи со 17-11. Од овој меч извештај на нашиот сајт тука, а неколку фотографии во продолжение. Третото место е за екипата на ... Read More »

(Фотогалерија) Кај дамите генер.2000/01 Пехар за Делчево, РК Филип “сребрени“, РК Карпош третопласирани на зимскиот турнир

27

Во големото женско финале на  турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ кај генер. 2000/2001 се сретнаа екипите на РК Делчево и РК Филип. Победата им припадна на Делчево со конечен резултат кој гласеше 12:21. Извештај од овој меч на нашиот сајт погледнете тука, а фотографи од мечот и од доделувањето на наградите погледнете во продолжение.  Во малото финале за третото место се ... Read More »

(Фотогалерија) РК Илинден обезбеди финале кај момците во генер.2000/01 на зимскиот турнир

221-660x330

На третото издание на ракометниот турнир, “Вардар, еден живот, една љубов“, се одиграа натпреварите од 1/2 финалето кај момците  во генерација родени 2000/01 година. Екипата на РК Илинден Вардар однесе победа со 18-16 во интересен меч со ГРК Гостивар. Избраниците на Дарко и Александра Јанев обезбедија финале. Read More »

(Фотогалерија) Девојките на РК Делчево Вардар триумфираа со РК Шампион на зимскиот турнир

23

Во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански денес се играа натпревари од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Во оваа сала се играа натпревари од женскиот дел кај генерација родени 2000/01 година.  Екипата на Делчево Вардар триумфираше над екипата на РК Шампион Вардар од Скопје со резултат 26-10 (11-5) погледнете фотографии од овој меч. Read More »

(Фотогалерија) РК Филип Вардар триумфално над Бутел во меч на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

16

Во големата  сала на спортскиот центар Јане Сандански денес се играа натпревари од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Во оваа сала се играа натпревари од машкиот дел кај генерација родени 2000/01 година. Екипата на РК Филип Вардар од Прилеп однесе победа над скопската екипа РК Бутел со 23-11. Read More »