Monday ,25 June 2018
Последни:
Home > Останати спортови (page 101)

Останати спортови

КОШАРКА! Шкупи гостин на црвено-црните во сабота, кои атакуваат на 4/4

vvvvvv-660x330

Во сабота повторно актуелни се возбудувањата од втората македонска кошаркарска лига, каде на програмата се дуелите од 13-сетото коло. Во истото кое е четврто оваа полусезона црвено-црниот кошаркарски колектив ќе атакува на четвратата победа. Вардарците се домаќини во ова коло, тие во  малата салата при Спортско рекреативниот центар “Кале“ ќе ја пречекаат екипата од скопската населба Чаир тимот на Кк ... Read More »

Kуглање! Доминација на вардарците со дури 5 места во топ-6 , нашиот Димитровски е играч на колото

zmz-660x330-660x330

Зад нас се мечевите од 9.коло во Македонската кугларска лига кој беа дел од  предпоследното коло од оваа натпреварувачка сезона. Вардар во мечот од 9.коло на домашен терен во кугларницата при спортскиот центар “Борис Трајковски“ го пречека гратскиот ривал екипата на Кк ГТЦ Мусандра. Во овој дуел црвено-црниот кугларски колектив однесе победа со 7:1, 3608:3337 (17,5: 6,5) Сепак најголем впечаток во ... Read More »

(Видео) Вардарците со одличен пласман на Националното првенство во крос-кантри, Завировски “сребрен“ Ивановски петти

Завировски и Ивановски- АК Вардар!

Согласно календарот на Атлетската федерација на Македонија викендов поточно на ден 28,02,2016 година во Скопје се   организише “Националното првенство на Македонија во крос-кантри“.  На  истото имаше трки во: поединечна, екипна, севкупна екипна конкуренција. Натпреварот  имаше изборен критериум за престојното Балканско првентсво во крос-кантри,  кое  е закажано за на  12 Март 2016 год. во Чуприја во соседна  Србија.  На ова ... Read More »

Драги Димитровски човекот кој животот го посвети на куглањето, лидерот кој од клупата го води Вардар до врвот

df-660x330

Вардар фанс како неуморен поддржувач на се што е “Вардар“ ви носи сторија за еден помалку промовиран член на големото црвено-црно семејство, голем човек, тренерот, стратег, предан спортист,  кормиларот на црвено-црниот кугларски колектив Драги Димитровски. Тој својот живот му го посвети на овој “мал спорт“ со голема душа. Истиот е еден од најуспешните и најдолготрајните кугларски тренери во Македонското куглање. ... Read More »

КОШАРКА! Вардар реди победи, по овој триумф останавме осамени на втората позиција

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Викендов продолжија возбудувањата во втората кошаркарска лига за нашиот КК Вардар. Вардарци викендов го одигаа треттото  коло во оваа нова пролетна полусезсона. Тие се сретнаа со екипата на КК Академија ФМП,  во втората по квалитет кошаркарска лига во земјава. Црвено-црниот кошаркарски колектив ја забележа треттата победа во третиот меч оваа полусезона, тие во првото коло се сретнаа со КК Тетекс , во ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар го победи ГТЦ и постави нов рекорд за “соборени дрва„ во МКЛ

koko

Овој викендот на програмата во Македонската кугларска лига беа мечевите од предпоследното коло од оваа натпреварувачка сезона. Вардар во мечот од 9.коло на домашен терен во кугларницата при спортскиот центар “Борис Трајковски“ го пречека гратскиот ривал екипата на Кк ГТЦ Мусандра. Во овој дуел црвено-црниот кугларски колектив однесе победа со 7:1. Иако со оваа победа црвено-црните прокнижиа нови бодови сепак ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар домаќин во предпоследното коло од МКЛ на Кк ГТЦ

uu

Викендов  повторно  на програмата се возбудувањата во македонската кугларска лига, во сабота ќе се одиграат мечевите од предпоследното коло во МКЛ. Црвено-црните избраници на Драги Димитровски ќе го одиграат последниот домашен дуел оваа сезона во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“, во кој ќе го нагостат градскиот ривал тимот на Кк ГТЦ Мусандра. Мечот ќе се игра на 27 февруари, во сабота ... Read More »

КОШАРКА! Академија ФМП следен противник за Вардар

vardarfans-kk-563x330-563x330

По еднонеделна  пауза со натпревари поради завршницата од купот на Македонија ,овој викенд повторно на програмата се возбудувањата во втората по квалитет кошаркарска конкуренција во земјава. Следен дуел на црвено-црните е тој со тимот  на КК Академија ФМП во салата при средното фискултурно училиште во Скопје. Мечот е закажан за на 27 февруари,  во сабота, ова е дуел од 12.коло во втората ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Повторно црвено-црна доминација во топ-6 на колото, дури 4 од 6 позиции резервирани за вардарците

pppppppppppppp-660x330

Повторно како по некое (не)пишано правило од коло во коло “царуваме“ во изборот на иделните шест куглари за изминатото коло. Црвено-црниот кугларски тим успеаа да “заземе“ дури четири позиции од вкупно шест колку што има во овој избор, останатите две ги заземаа по еден играч од  Кк Макпетрол и Кк Хераклеа. Овој избор на иделните шестмина се однесува за изминатот ... Read More »

АТЛЕТИКА! Во недела ќе се трча Националното првенство во крос-кантри, Завировски ќе настапи, Ивановски “виси“

99999999999999999-660x330-660x330

Согласно календарот, Атлетската федерација на Македонија ќе го организира Националното првенство на Македонија во крос-кантри на ден 28,02,2016 година во Скопје. Ова  натпреварување  ќе се организира во : поединечна, екипна, севкупна екипна конкуренција. Натпреварот воедно ќе има изборен критериум за престојното Балканско првентсво во крос-кантри кое ќе се одржи на 12 Март 2016 год во Чуприја / Србија  Почеток на ... Read More »