Wednesday ,15 August 2018
Последни:
Home > РК Вардар (page 370)

РК Вардар

Христи Бикоски: Наградата за најдобар играч ја посветувам на тимот, бидејќи без нив немаше да стигнам до нејзе

vardarfans hristi bikoski najdobar igrac

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов, во својата генерација родени 2000/01 година. Црвено-црните во финалето беа подобри од екипата на Рк Илинден Вардар. Претходно остварија уште четири убедливи победи и заслужено се најдоа на првото место. За најдобар играч на турнирот беше прогласен Христи Бикоски, токму од редовите на Вардар. -Целокупните впечатоци од овој ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинското “братско“ финале му припадна на РК Вардар

Vardarfans-10

 Избраниците на  Зоран Петковски т.е. младинците на Рк Вардар  се освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерација на ракометари кои се родени 1998/99 година. Во големото финале тие успeаа да го совладаа “братскиот“тим на  Рк Вардар Јуниор со  краен резултат од 30:19. Вардар фанс вi носи фотографии од ова финале во продолжение. Read More »

Марко Кизиќ: Оваа награда за мене ќе значи дополнителна мотивација за уште повеќе да работам и да одам нанапред

vardarfans kizik najdobar golman

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 2000/2001 година. Избраниците на Чивлачки во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Рк Илинден, со резултат 18:14. Претходно во полуфиналето ја совладавме екипата на Урдаревски Вардар (21:7). Во групата исто така бевме сигурни во своите настапи, со три победи против Опш. Кисела Вода Вардар ... Read More »

Ален Ќосевски: Признанието за најдобро десно крило многу ми значи и ми е показател за уште понапорна работа и освојување на други индивидуални награди

vardarfans kjosevski najdobro desno krilo

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 2000/2001 година. Избраниците на Чивлачки во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Рк Илинден, со резултат 18:14. Претходно во полуфиналето ја совладавме екипата на Урдаревски Вардар (21:7). Во групата исто така бевме сигурни во своите настапи, со три победи против Опш. Кисела Вода Вардар (19:1), ... Read More »

(ФОТО) Лацковиќ, Брумен и Тоскиќ беа присутни во Ј. Сандански, на доделувањето награди на завршниот турнир

vardarfans-2

Денес се одиграа завршните натпревари на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машка конкуренција. На доделувањето награди за најдобро пласирани екипи и најдобри играчи, беа присутни дел од ѕвездите на ракометниот клуб Вардар. Блаженко Лацковиќ, Матјаж Брумен и Алем Тоскиќ на пријатно изненадување на младите ракометари се појавија на доделувањето на наградите. Покрај тоа, тие им честитаа за остварените ... Read More »

Пионерите и кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans pionerite i kadetite prvo mesto

Пионерите и кадетите на ракометниот клуб Вардар се освојувачи на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во своите возрасни категории. Пионерите генерација родени 2002/2003 предводени од Андријана Будимир на убедлив начин го освоија првото место на турнирот. Пред да стигнат во финалето, нашите млади надежи забележаа четири убедливи победи. Совладани беа екипите на Опш. Кисела Вода Вардар 2 (26:4), Академија ... Read More »

Кизиќ најдобар голман, Бикоски најдобар играч и Ќосевски најдобро десно крило на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans kadeti sampioni-1

Кадетите на Рк Вардар генерација родени 2000/2001 година се освојувачи на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во својата генерација. Црвено-црните во финалето беа подобри од екипата на Рк Илинден со резултат 18:4. Избраниците на Дарко Јанев пружија максимален отпор на овој дуел, кој не беше доволен за изненадување во денешното финале. Нашите кадети сосема заслужено со вкупно пет победи ... Read More »

Пет ракометари од редовите на Вардар во младинска конкуренција, добија поединечни награди на завршниот турнир

vardarfans nagradi 1

Денес во малата сала на спортскиот ракометен центар Јане Сандански се одигра завршниот натпреварувачки ден на турнирот во машка конкуренција. Првото место во генерација 1998/99 му припадна на Рк Вардар, кои во финалето беа подобри од екипата на Рк Вардар Јуниор. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 30:19 за поискусните избраници на тренерот Петковски. Во борбата за третото место се ... Read More »

Младинците на Рк Вардар се освојувачи на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans rk vardar osvojuvaci na turnirot

Младинците на Рк Вардар предводени од Зоран Петковски се освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерација родени 1998/99 година. Тие во големото финале го совладаа “братскиот“ Рк Вардар Јуниор со резултат 30:19. Натпреварот започна одлично за Рк Вардар Јуниор, кои покрај промашениот прв удар од седум метри, сепак успеаа први да го отворат резултатот. ... Read More »

Манасков ”х фактор” во Полска

Dejan-Manaskov-schliesst-sich-der-HSG-Wetzlar-an_teaser_620x420

Останува уште еден ден до почетокот на ЕП во Полска, а на него секако дека учествува и нашата репрезентација. Момците на селекторот Обрван утре ја имаат најтешката задача на себе, играат против повеќекратниот Европски првак, селекцијата на Франција. Иако на нашата репрезентација и се даваат мали шанси за победа, сепак ние сме таква нација полни со самодоверба и мотивација, па ... Read More »