Sunday ,24 June 2018
Последни:
Home > РК Вардар (page 368)

РК Вардар

Обрван повика тројца вардарци во репрезентација за подготовките пред Е.П.

vardarfans.-stole-628x330

Селекторот на најдобрата машка сениорска репрезенација на земјава Ивица Обрван го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за подготовките пред ракометното  Европско првенство “Полска-2016“. Од таборот на црвено – црните има повикано за подготовките тројца ракометари. На списокот од  23.ракометари за   настап во Полска се најдоа следините наши играчи : Пикерот  Стојанче Стоилов, крилниот играч Дејан Манасков и нашиот капитен ... Read More »

Летна трансфер “бомба” и цел, Јулиен Агинагалде!

Откако стана јасно дека по завршувањето на оваа сезона, нашиот најдобар пикер, Алем Тоскиќ ќе си замине од клубот, започнаа шпекулациите околу негова супер замена. Неговата замена е ”најдена” во еден од најдобрите пикери, играчот на Кјелце и на шпанската репрезентација Јулиен Агинагалде. Агинагалде доколку дојде oва лето во РК Вардар, ќе биде едно од најголемите засилувања на тимот на Вардар во својата ... Read More »

Лацковиќ за Вардар фанс: Да ја заокружиме годината победнички

vardarfans izjava na lackovik

Вардар забележа нова победа во сеха-лигата, откако вчера на домашен терен ја победи екипата на Загреб. Така црвено-црните на најубав можен начин му вратија на Хрватскиот шампион, за оној пораз на нивни терен. Овој пат нашите момци го добија убедливио дербито во сеха-лигата, со резултат 33:24. Во нашиот состав по 5 погодоци постигнаа Лацковиќ, Циндриќ и Горбок. Хрватскиот интернационалец во ... Read More »

Горбок заминува од Вардар, на крајот од оваа сезона

vardarfans gorbok zaminuva od vardar

После Тоскиќ и Брумен, уште еден играч на Вардар заминува на крајот од сезоната. Клубот преку својата офиијална страна објави дека Горбок на крајот од сезоната заминува од клубот. Како што се вели, спогодбено е раскинат неговиот договор кој требаше да трае до јуни 2017 година. -Задоволство ни е што овие две сезони го имаме Сергеј Горбок како дел од ... Read More »

Вардар Јуниор денес го пречекува ГРК Борец во 18-00 часот

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Во рамките на 13.коло од машката супер лига денеска нашиот млад ракометен колектив Вардар јуниор ќе го пречека тимот на ГРК Борец од Велес. Мечот е закажан со почеток во 18-00 часот, истиот ќе се одигра во Спорско рекреативниот центар “Кале“. Денешниот наш противник гостите од Велес се претпоследно пласирани на табелата во суперлигашката конкуренција со освоени 10-бодови ,а Јуниор ... Read More »

Гонзалес: Влеговме максимално подготвени во овој дуел – Лацковиќ: Се надевам понатаму ќе се сретнеме со Загреб во ЛШ

DSC01156

Вечерва во спортскиот центар Јане Сандански се одигра натпревар во сеха-лигата помеѓу екипите на Вардар и Загреб. Црвено-црните беа далеку подобра екипа, која го контролираше резултатот во текот на целиот дуел. На полувреме имавме двоцифрена предност,која успешно ја сочувавме до крајот на дуелот, кој заврши со резултат 33:24. По завршување на мечот, на прес-конференцијата, се обрати нашиот тренер Раул Гонзалес ... Read More »

Вујовиќ: Му посакувам многу среќа на Вардар во сеха и лигата на шампиони

DSC01158

Вечерва во спортскиот центар Јане Сандански се одигра натпревар во сеха-лигата помеѓу екипите на Вардар и Загреб. Црвено-црните беа далеку подобра екипа, која го контролираше резултатот во текот на целиот дуел. На полувреме имавме двоцифрена предност,која успешно ја сочувавме до крајот на дуелот, кој заврши со резултат 33:24. По завршување на мечот, на прес-конференцијата, зборуваа тренерите на двата тима. Вујовиќ ... Read More »

Вардарци го надиграа Загреб, во дербито на сеха-лигата

DSC01136

Вардарци го добија Загреб во дербито на сеха-лигата. Избраниците на Гонзалес беа подобра екипа во текот на целиот меч и сосема заслужено ги освоија бодовите. Во ниту еден момент не беше доведена во прашање нашата победа во овој дуел. Загреб на својот прв погодок чекаше цели пет минути, кога успеа да намали на 3:1. Златко Хорват успева да намали на ... Read More »

(ФОТО) Вујо се појави во Ј. Сандански, смирен ги чека своите Комити

DSC01126

За десетина минути треба да започне мечот во сеха лигата, помеѓу екипите на Вардар и Загреб. Играчите на двата тима веќе се загреваат. Во салата се појави популарниот Вујо, кој е миленик на своите Комити. Вујо засега смирен без покажување на емоции ги очекува навивачите на Вардар, популарните Комити да влезат на својата трибина. Read More »

Филип Ивиќ за Вардар фанс: Очекувам атмосферата во салата да биде добра, бидејќи Вардаровите навивачи секогаш се подготвени за навивање

vardrafans filip ivic pred mecot so vardar

Денес со почеток од 17:45 минути во спортскиот центар Јане Сандански ќе се одигра дерби дуелот во сеха-лигата, помеѓу екипите на Вардар и Загреб. Двете екипи влегуваат во овој меч, после напорните настапи во лигата на шампиони. Вардарци очекуваат да вратат со иста мера, кога во Хрватска Загреб беше поуспешен во првата наша средба за оваа сезона. Двете екипи имаат ... Read More »