Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized (page 92)

Uncategorized

Фк Вардар генерација 2002, убедливи против Нова Колонија

10751969_402315006582955_743189364_n

Екипата на Фк Вардар генерација 2002 предводени од тренерот Павел Неделковски одиграа пријателски натпревар против екипата на Нова Колонија,на која остварија убедлива победа од 7:0.Натпреварот се играше по 25 минути во двете полувремиња.На овој дуел дури пет пати во листата на стрелците се запиша Марио Илиевски, а два гола постигна и Леонид Игњатов. Натпреварот се одигра на помошното вештачко игралиште ... Read More »

Елвир Рамиќ:Напорно се подготвувавме за овој натпревар.

10408024_615978321862516_6821076005802124011_n

Фк Вардар У16 со победа го завршија првиот дел од сезоната,и тоа на тешкото гостување во Тетово.Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,успеа да забележи победа против Шкендија со резултат 0:3.Стрелци на головите беа:Марко Ѓоргиевски,Кренарт Дардиша и Марио Спасиќ. -Цела недела на тренинзи напорно се подготвуваме за во Тетово да освоиме три бода.Многу се мотивиравме,тој натпревар ни беше како ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n

-Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »