Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > Uncategorized (page 60)

Uncategorized

Две победи за пионерските екипи на Вардар во Тетово кај Шкендија

417

Двете пионерски екипи на ФК Вардар, денес гостуваа во Тетово, тие одиграа гостински дуели со тимот на ФК Шкендија и на двата меча дојдоа до победи со по три постигнати погодоци. Помладите пионери триумфираа со два гола предност, тие ја победија Шкендија во Тетово со резултат 1-3. Овој дуел Рап-Тап го започна со овој состав: Тасев, Павлевски, Ричков, Хајдари, Јаневски, Љушев, ... Read More »

Шкендија високо ги совлада младинците на ФК Вардар

75258469_10215567766689457_4734357620205289472_n

Шкендија на доминантен начин го доби дуелот со младинците на ФК Вардар, тетовчани на оваа средба победија со резултат 0:6 (0:4). Вардар: Андов, Зендели, Мирчевски, Костовски, Мицевски, Манасиевски, Хасановиќ, Рушити, Ристовски, Цури и Трајановски. Нема што многу да се опишува за првиот дел од овој дуел, Шкендија веќе во првата минута поведе со 0-1. Ние не успеавме да најдеме баланс, ... Read More »

Репете! Вардар ја совлада Шкендија во кадетското дерби

1

Кадетите на ФК Вардар го добија дербито со Шкендија. Момците на Филип Ивановски успеаа да ја совладат екипата од Тетово со минимлани 2-1, двата гола ги постигна Игнатов. Вардар: Китановски, Асани, Радуловиќ-Величковиќ, Петејчук, Ѓурковски, Крстевски, Хасани, Игнатов, Речица, Омерагиќ и Гугуљанов. Првите 15.минути изобилуваа со доста дуели, претежно се играше на средината на теренот без закани за двата голмани. Прва ... Read More »

Скубе: Не погрешив што останав во Скопје, покрај проблемите ќе се бориме до крај

skube

Словенецот, Сташ Скубе  минатата сезона беше еден од главните „виновници„ за освојувањето на ЛШ. Тој и оваа сезона е „моторот“ на Вардар. Средниот бек на црвено-црните, пред мечот во ЛШ против  Мешков Брест даде интервју  за рускиот сајт „БрзЦентар“. Одговараше на повеќе прашања, во продолжение најинтересните за вардаровата јавност: -Вардар бележи тежок период: Многу повреди, промена на тренер. Жалиш што остана во ... Read More »

Преглед 8.коло! „Мириса“ на нова црвено-црна круна, пионерките на Вардар максимално доминантни

888

Со дуелот Аеродром-Вардар, кој беше средба на првопласираните две екипи се окочна 8та „епизода“ од пионерската група-1. По ова предпоследно есенско коло многу работи веќе се познати.  Алушовски беше единствената домашна екипа која дојде до победа во ова 8.коло. На сите останати дуели триумфираа гостинските екипи, победи впишаа: Делчево, Куманово и Металург. Пионерскиот тим на ЖРК Вардар гостуваше кај тимот ... Read More »

(ВИДЕО) Вардарецот, Богданов дојде до шампионски појас во ММА

still1212_00004-8-750x375

Членот на БК Вардар,  Далибор Богданов викендов учествуваше на Светски кикбокс куп на кој имаше и ММА дисциплина. Тој зема учество во три дисциплини, лајт контакт каде освои сребро, фул контакт каде се закити со  злато и ММА го освои шампионскиот појас. „Незнам точно колку борби имав поединечно во секоја дисциплина, но во сите три дисциплини имав некаде околу 12-13 ... Read More »

Кадетите на Вардар Јуниор без бодови од младинската средба со Охрид

7

Црвено-црните кадети од Вардар Јуниор во рамки на младинската лига денес го пречекаа тимот на РК Охрид. Во битката со повозрасниот ривал ние бевме поразени со резултат 30-36 (10-17). Отворивме со голот на Киселовски Леонид, тој по одличен продор погоди под гредата за почетни 1-0. Се играше гол за гол се до 6.минута кога беше 3-3. Дојде до над на ... Read More »

Со фуриозна игра во вториот дел, пионерите на Вардар со 20 гола позитива го совладаа Ѓорче Петров

3

Пионерите на Вардар дојдоа до шестата победа во својата група, тие во ова 6.коло високо ја совладаа екипата на Ѓорче Петров. Момците на Зоран Петковски-Зенга со фуриозна игра во вторите 20.минути победија со резултат 33-13. Првите неколку напада беа „јалови“ на двете страни,  ние поведовме преку Христијан Петковски со  1-0 во 4.минута, потоа погоди и Стефан Ристeвски за удвојување на ... Read More »

Четири машки и два женски дуели ги очекуваат младите ракометни екипи на Вардар

73231644_773852243043747_674008564926251008_n

Младите екипи на ракометниот клуб Вардар ги очекуваат нови битки, на програмата се шест меча. Кај дамите во младинска конкуренција за одигрување имаме два дуела, кај момците на програмата се четири меча. Прв натпревар на програмата е вечерва, 14.ноември (четврток), а последниот е на 20.ноември. Распоредот на мечеви изгледа вака: МАШКИ ЕКИПИ РАСПОРЕД: Пионери: ВАРДАР-Ѓ.Петров 16/11/19, 13-30ч (Сала Ј.Сандански) Кадети: ... Read More »

РК Вардар: Промена на саатница за мечот со Мешков

fb_img_1573046254980

Од ракометниот клуб Вардар информираа дека е дојдено до промена на терминот еден од дуелите  во ЕХФ Лигата на Шампионите. Во информацијата поставена на официјалната страница на црвено-црните се вели:   Натпреварот од 9. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу Мешков и Вардар закажан за 23 ноември 2019 година ќе се игра во нов термин. Наместо ... Read More »