Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized (page 30)

Uncategorized

Среќен роденден Попова Јасмина

1612515998976

Денес свое полнолетство прославува бекот на ЖРК Вардар, Попова Јасмина. Таа есенва ја засили  конкуренцијата на бековските позиции од каде имавме заминувања. Станува збор за девојка за  која се смета дека има голем потенцијал. Девојката која денес полни 18.години истиот го покажа оваа есен кога впиша 20.погодоци зад своето име. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈАСМИНА! Read More »

(ВИДЕО) Деби голот за Вардар на Шеваљевиќ, во топ-5 на ЛШ

0

Новото засилување на црвено-црните, црногорецот, Васко Шеваљевиќ  на дебито во ЕХФ Лигата на шампионите за нашиот тим постигна четири гола.  За жал РК Вардар 1961 доживеа пораз од тимот Порто со 24-27. Еден од неговите голови се најде во топ 5 на колото во Лигата на шампионите, поточно неговиот дебитански гол за Вардар. Голот кој го постигна  се најде на 3. ... Read More »

Грозданоски се приклучи на акцијата: „Купи билет, за спас на Вардар“

a

Вардаровата легендата, Влатко Грозданоски кој во неколку наврати беше дел од црвено-црниот тим и впиша  144 настапи во црвено-црниот дрес се приклучи кон акцијата за спас на екипата. Тој исто така како и другите поранешни играчи стана дел од  широката акција: „Купи билет, за спас на Вардар“ која е во тек. Read More »

Алушовски: Добро го анализиравме Порто

alusovski-660x330

Стевче Алушовски  со свое видување за дуелот во ЛШ против тимот на Порто. Португалците се прв предизвик во елитната лига во 2021 година. Мечот се игра во  четврток од 20:45 часот. Првиот натпревар одигран во Скопје заврши со нерешен резултат 25:25. Одработивме еден тренинг пред патувањето, утрово. Имавме тежок натпревар со Нексе, кој беше неизвесен до последната минута. Се потрудивме позитивните ... Read More »

Повторно ковид криза во КК Вардар

3001-vardar-pelister-2

Кошаркарските сениорски тимови постојано имаат проблемите предизвикани од коронавирусот. Имаше досега пемногу  одложувања оваа сезона, на првенството му се заканува уште едно откако вирусот повторно удри по КК Вардар. Кај тимот на Вардар засега има најмалку четири позитивни случаи на вирусот, а по дуелот против Пелистер, голем број на играчи впокажале покачена температура. Тимот на Александар Јованчев повторно ќе биде надвор од ... Read More »

Вардар го пречекува КК Пелистер во 13.коло

kkvardar-kosarka-660x330-660x3301-660x330

Новото, 13.коло во машката кошаркарска Прва лига е не програмата овој викенд. Во ова коло црвено-црните предводени од Александар Јованчев  ќе бидат домаќини. КК Вардар по победата кај Црн Дрим се вратија во колосек и по серијата одлични игри на мечевите на кои потклекнувавме во финишот, конечно  дојдоа до втора победа која носи голема самодоверба. Утре (30.јануари) ќе ја пречекаме екипата ... Read More »

СЕХА: Мечот Вардар-Нексе закажан за 1 февруари

nov-tremin-za-gostuvanjeto-kaj-pik-seged-24479

Познат е терминот за вториот дуел за Вардар 1961 во СЕХА лигата сезонава. Мечот против тимот од Хрватска, Нексе  е закажан за 1 февруари 2021 година. Средбата треба да се игра во Сц „Јане Сандански” со почеток во 20:15 часот. Договорот доаѓа откако и репрезентацијата на Хрватска ги заврши натпреварите од СП, па играчите се вратени во своите клубови. Исто така ... Read More »

Тој има само датум на раѓање…Тоше Проески

12625680_10205675581151001_1495026920_n-640x330-640x330-640x330-640x330-640x330

На 25.01.1981 се роди најголемиот и најдобриот музички вокал во Македонија, Тоше Тодор Проески. За жал нашиот ангел веќе не е помеѓу нас на земјата. Денеска, Тоше требаше да го прослави својот 40.роденден. Вардар Фанс и Комити, Тоше никогаш не го забораваат. Вечна слава, Тоше Тодор Проески. Read More »

Пејковска и Петрушевска со покани за сениорската селекција

image

По исто „сценарио“ до уште подобар резултат, односно некоја победа на претстојниот квалификациски турнир кој од 4. до 6. февруари ќе се одржи во главниот град на Летонија – Рига. Селекторот Владимир Ѓоровиќ одлучи во подготвителниот период и средбите со репрезентациите на Хрватска и Летонија да им даде доверба на 15.кошаркарки. Во првите денови од седумдневните подготовки во Охрид, ќе го ... Read More »

Вардар гостин кај Црн Дрим, единствениот тим кој го совладавме до сега

2212-vardar-612x330

Во рамки на 12.коло црвено-црниот сениорски кошаркарски тим „Вардар“ ќе гостува кај екипата на КК Црн Дрим.  Напреварот во Струга е закажан за утре (24.јануари) со почеток во 16:00 часот. На натпреварот кој ќе се одигра во Сп.Центар Тими делегирани се: Мијалковски, Цветаноски и Лалков. Во домашниот дуел токму над овој противник ја обезбедивме единствената победа до сега во лигата. Момците на ... Read More »