Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Савевски го скрати списокот за дуелите со Црна Гора, 5 вардарки останаа

Савевски го скрати списокот за дуелите со Црна Гора, 5 вардарки останаа

219654269_125130169788156_3299517596750835659_n

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го скрати списокот и повика 30 ракометарки за собирот за ЕХФ Еуро купот,а девојките ќе треба да се јават на тренинзите на 30 септември. На истиот има пет вардарки повикано за овој собир.

Ракометарките ги очекуваат дуели против Црна Гора, па ова ќе биде практично и старт на подготовките за Европското првенство кое следната година во декември се одржува во Македонија.

 seniorki-sostav-1704x2048

 

Првиот натпревар ќе биде одигран на 7 октомври во Скопје од 20:15 часот, додека реваншот против Црна Гора е предвиден за 10 октомври кога Македонија ќе гостува во Подгорица.